laptopy

Profesjonalny i tani sprzęt dla graczy

Specyficzne i fascynujące hobby, jakim są gry komputerowe, bezsprzecznie potrafi dostarczyć wielu emocji i niezapomnianych doświadczeń, ale jest też po prostu piekielnie wręcz drogie. Szeroko pojęta branża elektroniczna ma bowiem to do siebie, że polega na bezustannej i ciągłej rywalizacji pomiędzy producentami, którzy rokrocznie wypuszczają na rynek coraz potężniejsze karty graficzne czy procesory, a owocuje to takim prostym skutkiem, że dwuletni podzespół można już spokojnie uznać za względnie przestarzały. Jak więc inwestować w swoje hobby, by wyjść na tym możliwie najbardziej korzystnie pod względem finansowym?

laptopyPodstawą jest zrozumienie, czy wolimy pracować na komputerze stacjonarnym, czy może skorzystać z poręczności i dostępności, jaką oferują laptopy takie jak te w Sferis. Trudno jednoznacznie zawyrokować, które rozwiązanie jest tym właściwym, ale na pewno te osoby, które chcą grać w najnowsze, najbardziej wymagające tytuły powinny rozważyć zakup jednostki stacjonarnej. To dlatego, że dzięki temu specyfikację komputera będzie można dowolnie modyfikować. Laptopy gamingowe mają natomiast to do siebie, że kupujemy gotowy zestaw podzespołów, którego wymiana jest w większości przypadków nieopłacalna.

Wybór jest nieco łatwiejszy w przypadku konsol – PlayStation i Xbox to dwa hegemony w branży, ale na chwilę obecną trwa pewna i zdecydowana dominacja konsoli Sony, która podbiła serca graczy zawartością dedykowaną specjalnie dla swojego urządzenia. Tylko na PlayStation jesteśmy w stanie zagrać w tak genialne produkcje jak chociażby Uncharted czy The Last of Us.
Co ciekawe, coraz bardziej interesującym rozwiązaniem staje się też konsola Nintendo Switch. Proste urządzenie Nintendo umożliwia granie w naprawdę solidne gry na małym, ale bardzo poręcznym i przystępnym urządzeniu. Nie ma zbyt dużo gier ekskluzywnych, ale te udostępnione są naprawdę konkretne – na konsoli można zagrać na przykład w najnowszą część The Legend of Zelda, a nawet w pierwszą część Dark Souls, która jest przecież grą absolutnie kultową.

About: techgeek