Zestaw do karaoke – głośniki

Obecnie, słowo rozrywka przybiera wiele różnych form. Jeszcze do niedawna słuchanie radia oraz nucenie znanych fragmentów piosenek w zaciszu domowym było bardzo popularne — obecnie taka forma śpiewania już nie jest wystarczająca.

W czasach dzisiejszych, gdzie technologia w elektronice wspięła się na bardzo zaawansowany poziom, śpiewanie z pamięci czy w najgorszym wypadku z kartki odeszło w zapomnienie.

Dzisiaj króluje karaoke.

 

Co to jest karaoke?

Wiele obecnych form rozrywek przybyło do Europy spoza jej granic. Niecodzienne teleturnieje telewizyjne, Escape roomy czy właśnie karaoke bardzo zmieniło codzienność wielu Polaków. Coraz częściej można zauważyć w klubach urządzenia do karaoke, czyli śpiewania piosenek do specjalnego mikrofonu, powodującego oczyszczenie dźwięku z szumów i nadającemu głosowi zupełnie nowego, lepszego brzmienia.

 

Na najprostszy zestaw do karaoke składa się zazwyczaj:

– mikrofon,

– monitor/telewizor, na którego ekranie pojawi się tekst piosenki,

– odtwarzacz DVD,

– wzmacniacz,

– głośniki

oraz inne, dodatkowe urządzenia.

 

Głośnik karaoke

Jednym z podstawowych urządzeń są głośniki karaoke. Za ich pomocą dźwięk wyłapywany przez mikrofon zostaje odpowiednio wzmocniony i rozproszony w całym pomieszczeniu.

Głośnik karaoke może być podłączony za pomocą kabla lub działać jako bezprzewodowe urządzenie. Ważne jest by mikrofon i głośnik były ze sobą kompatybilne.

 

Nowoczesny głośnik karaoke powinien posiadać gniazda pozwalające na podłączenie urządzeń pomocniczych takich jak gitara, mikrofon czy komputer, dzięki którym zabawa będzie jeszcze bardziej urozmaicona.

W niektórych modelach głośników karaoke wbudowano światła stroboskopowe lub lampy LED – włączenie świateł stworzy klimat godny najlepszej dyskoteki.

 

About: techgeek