Na co zwrócić uwagę wybierając odtwarzacze DVD?

Oryginalne odtwarzacze DVD od renomowanego producenta nie należą do najtańszych urządzeń, dlatego też warto dokładnie zapoznać się ze sprzętem, którego zakupem jest się zainteresowanym. Niniejszy artykuł zawiera bardzo wiele cennych wskazówek i porad, które mogą ułatwić zakup niezawodnego odtwarzacza DVD.

Złącza

Jak powszechnie wiadomo, aby podłączyć odtwarzacze DVD do telewizora, głośników albo monitora niezbędne są odpowiednie złącza. Poszczególne złącza różnią się między sobą nie tylko przeznaczeniem, ale również maksymalną rozdzielczością i jakością sygnału. Jeżeli chodzi o jakość obrazu to mamy do wyboru: 480i, 480p, 576i, 576p, 720p (HD Ready), 1080i (HD) i 1080p (Full HD). Jak łatwo się domyśleć im wyższa wartość, tym oczywiście lepszą jakość obrazu można uzyskać.

Wyjście HDMI

W dzisiejszych czasach praktycznie wszystkie nowoczesne odtwarzacze DVD wyposażone są w niezawodne wyjście HDMI, które umożliwia przesyłanie sygnału cyfrowego bez strat jakości, które wynikają oczywiście z konwersji. Kable HDMI są w chwili obecnej najlepszą alternatywą dla popularnego złącza Euro. Brak strat oznacza, że użytkownicy otrzymują taką samą jakość obrazu, która zapisana jest na nośniku DVD. Jeżeli chodzi o rozdzielczość, to może ona dochodzić nawet od 1080 linii. Łącze analogowe umożliwia z kolei przekazanie obrazu maksymalnie w rozdzielczości 576 linii. Na samym końcu warto wspomnieć o tym, że złącza HDMI umożliwiają uzyskanie bardzo szczegółowego obrazu z dużą głębią i gamą kolorów.

About: techgeek