wydajna kolorowa drukarka

Jaka drukarka do biura?

Każdy sprzęt użytkowy musi być dobrany pod konkretne środowisko w którym będzie pracować. Niezależnie czy mowa jest o nożach kuchennych, wiertarkach, czy drukarkach komputerowych, każde z tych urządzeń i sprzętów musi być dobrane pod oczekiwania i potrzeby osoby użytkującej je.

Najważniejsze są detale

Nic wiec dziwnego zatem, że jeśli ktoś ma zamiar oszczędzić na firmowej drukarce i zakupić model stricte domowy, powinien się dwa razy zastanowić nad tym zakupem, ponieważ bardzo szybko okaże się, że będą to pieniądze wyrzucone w błoto.

Dlaczego tak będzie?

Drukarki które głównie obecne są w domach to drukarki atramentowe. To prawda, że cena ich zakupu nie jest specjalnie duża, a koszt atramentu również nie powoduje, ze chce się na nim oszczędzać.

Wszystko działa jak należy, dopóki ilość wydruków nie przekracza kilku tygodniowo, jak to zwykle jest w zastosowaniach amatorskich w domu.

W biurze bardzo szybko okaże si ę, że taka drukarka ma same wady: wolno drukuje, jakość jest słaba, a tusz wprost ginie w oczach, powodując, że wydruki kosztują krocie.

Co do biura? Tylko drukarki laserowe kolorowe

Z tego powodu jedyną rozsądną propozycją do zastosowań biurowych jest drukarka laserowa kolorowa, która co prawda kosztuje stosunkowo dużo jak na zakup pojedynczego sprzętu przez osobę prywatną, to już dla firmy nie jest to tak odczuwalne. Tym bardziej, że ekonomiczność wydruków takiej drukarki bije na głowę drukarkę atramentową.

Jeśli dodamy to tego fakt, że drukarka laserowa w wersji kolorowej jest w stanie drukować w naprawdę rewelacyjnej jakości wydruki w kolorze, a strony z tekstem mogą z niej wychodzić właściwie jedna za drugą, bardzo szybko można dojść do przekonania, ze ten sprzęt został wręcz stworzony do zastosowań komercyjnych i biurowych.
Jak więc widać, nie zawsze to co tanie jest lepsze, czasem warto jest zainwestować w droższy sprzęt.

About: techgeek