Nowoczesne telewizory LED

Wysoka jakość obrazu, idealne odwzorowanie kolorów, możliwość podłączenia wielu urządzeń oraz przyjemny dla oka obraz – na tym najczęściej nam zależy, kiedy myślimy o telewizorze w domu. Nadeszły czasy, że im cieńszy tym lepszy. Ma to swoje plusy, bo zajmuje mniej miejsca i można powiesić na ścianie. Nowoczesne telewizory LED spełniają te wszystkie oczekiwania.

Kino w domu?

Współczesne telewizory LED to bardzo dobra alternatywa dla telewizorów plazmowych. Są to telewizory LCD, ale z podświetleniem LED, dzięki któremu urządzenie nie pobiera tak dużo energii. Jeśli chodzi o podświetlenie za pomocą diod LED-owych, może być ono pełne i częściowe – tylko na krawędziach. Pełne podświetlenie z tyłu matrycy to już cecha charakterystyczna najlepszym modeli na rynku, które dają idealne odwzorowanie kolorów, ale też kosztują więcej. Lepsze odzwierciedlenie kolorów do lepszy efekt w trakcie oglądania, niczym w kinie.

Im cieńszy, tym lepszy

Produkowane są coraz lepsze telewizory, coraz cieńsze, których rozdzielczość jest bardzo wysoka, a kolory tak żywe, że wydają się być rzeczywistymi. Im wyższa rozdzielczość tym obraz bardziej szczegółowy, co gwarantuje lepsze doznania w trakcie oglądania filmu, zwłaszcza pełnego efektów specjalnych. Oprócz tego, że współczesne telewizory są bardzo cienkie, ale też zagięte. Daje to jeszcze lepszy efekt w trakcie oglądania oraz wysoką jakość wyświetlanego obrazu.

About: techgeek