Smartfony z systemem Android w najlepszej ofercie

Czy smartfony z systemem Android są lepsze?

Rynek smartfonów zdominowały dwie firmy produkujące oprogramowanie i systemy operacyjne do tych urządzeń. Różnią się one od siebie właściwie wszystkim, jednak to Android, a nie iOS, cieszy się znacznie większą popularnością i uznaniem wśród użytkowników. Jaki może być tego powód?

Podstawowe różnice pomiędzy platformami

Smartfony z systemem Android, a te z systemem iOS, to zupełnie dwa inne urządzenia. Co prawda wykonują dokładnie te same zadania i funkcje, jednak robią to w tak odmienny od siebie sposób, że nie sposób ich zacząć do siebie porównywać, oceniać i jednego z nich lubić.

Podstawową różnicą, która wpływa na codzienne użytkowanie obu tych systemów jest ilość funkcji i skomplikowanie interfejsu. Z jednej strony każdy właściciel smartfona chciałby móc ustawić na nim jak największą ilość osobistych preferencji, jednak później okazuje się, że mało kto to czyni. I w tym właśnie tkwi największa różnica pomiędzy tymi systemami.

Smartfony z systemem Android w najlepszej ofercieAndroid daje dostęp do właściwie wszystkiego. Przy odpowiednich umiejętnościach i dostatecznie dużej ilości wolnego czasu, można ten system całkowicie spersonalizować. Mało kto jednak korzysta z tych dobrodziejstw, ponieważ niewiele osób ma po prostu taką potrzebę.

Apple widząc to, usunął właściwie wszystkie bardziej zaawansowane opcje dotyczące ustawień i stworzył niezwykle przejrzysty i prosty w obsłudze system, który użytkownicy pokochali od razu. Dlaczego zatem nie jest on najpopularniejszy i najczęściej używany?

Najważniejsza różnica pomiędzy systemami

Jak łatwo jest się domyślić, chodzi oczywiście o koszta. System iOS wykorzystywany jest jedynie na jednej marce smartfonów, które w dodatku są stosunkowo drogimi urządzeniami.

Android jest systemem powszechnie znanym i uznanym, który można znaleźć właściwie na wszystkich dostępnych w sklepach urządzeniach, taki jak sferis.

Dodatkowo dzięki tej skali, smartfony z systemem android są po prostu bardzo tanie. I to właśnie cena samego urządzenia determinuje to, jaki system jest najpopularniejszy. Z tego powodu nie musi to być wcale system najlepszy.

About: techgeek