używane tonery w cenie

Gdzie wyrzucić toner?

Zastanawialiście się kiedyś, co zrobić ze zużytym tonerem od drukarki? No bo przecież to oczywiste, że po zużyciu trzeba coś z nim zrobić. Czy możemy go po prostu wyrzucić? Odpowiedź jest prosta: absolutnie nie! Jest to substancja bardzo niebezpieczna dla naszego środowiska, więc jeśli choć trochę chcemy pomóc naszym ekologom w walce z zanieczyszczeniami środowiska, nie możemy po prostu wyrzucić go do kosza.

Co zatem mamy zrobić z niepotrzebnym, do niczego nieprzydatnym już tonerem? Skoro nie możemy go wyrzucić do kosza, to trzeba znaleźć inne rozwiązanie.

Kara za wyrzucanie tonerów do śmieci

Z dużym prawdopodobieństwem użytkownicy sprzętów z tonerami bardziej zainteresowaliby się tematem prawidłowego pozbywania się zużytych tonerów dopiero w momencie, kiedy za wyrzucanie ich do kosza nakładane byłyby kary pieniężne. Tylko żeby nałożyć karę na osobę, która wyrzuca toner prosto do kosza, trzeba by było złapać ją na gorącym uczynku. A to nie jest już takie łatwe, bo każdy może taki toner wrzucić do worka z innymi odpadami zmieszanymi i bez problemu pozbędzie się kłopotu.

A może skup tonerów?

Jeśli odpowiednio zainteresujemy się tematyką zużytych tonerów, okaże się, że istnieją nawet specjalne punkty zajmujące się właśnie skupem zużytych tuszy i tonerów.
Miejsc, gdzie możemy je sprzedać jest coraz więcej. Zwłaszcza w dużych miastach bez problemu znajdziemy firmę, która odkupi od nas zużyty toner.

Dlaczego zatem tak mało osób korzysta z tego rozwiązania? Czy nie jest kuszą propozycją pozbycie się starego tonera i otrzymanie za niego zapłaty? A może nie wszyscy zdają sobie sprawę, że jest możliwość sprzedaży tonera w punkcie skupu tonerów – www.doktortusz.pl/skup-tonerow?
Może gdyby firmy, które prowadzą taką działalność powinny zadbać o lepsze kampanie reklamowe, które pozwolą dotrzeć do szerszego grona potencjalnych klientów?

About: techgeek