klawiatura

Jaką klawiaturę do gier wybrać?

Klawiatury przeznaczone dla graczy są popularnym sprzętem komputerowym. Można je kupić w dobrych sklepach z elektroniką, a często również w sklepach internetowych. Warto jednak wiedzieć jaką klawiaturę do grania wybrać i na co zwracać szczególną uwagę przed zakupem.

Rodzaje klawiatur


Na rynku są trzy podstawowe rodzaje klawiatury do gier. Jest to klawiatura mechaniczna, hybrydowa i membranowa. Pierwszy model to jedna z najstarszych i wydaje się, że najlepszych opcji. Przyciski klawiatury są osadzone na przełącznikach ze specjalnymi sprężynami, a same klawisze charakteryzują się zróżnicowaną siłą aktywacji. Klawiatura do gier hybrydowa posiada przyciski sprężynowe oraz czujniki elektrostatyczne. Klawiatury membranowe posiadają specjalne membrany, które są rozciągnięte pod przyciskami, wyróżniają się cichą pracą i stosunkowo niską ceną.

Którą klawiaturę wybrać?


Klawiatura do gier musi odpowiadać samemu użytkownikowi. Ważne, by była prosta w obsłudze, wytrzymała i utrzymywała korzystny stosunek ceny do jakości. „Tradycyjni” gracze zapewne wybiorą klawiaturę mechaniczną, osoby lubiące ciche kliknięcia zastanowią się nad zakupem klawiatury membranowej, natomiast klawiatura hybrydowa idealnie nada się dla miłośników minimalizmu. Każda klawiatura do gier ma swoje wady i zalety – najlepiej jest ją po prostu dokładnie obejrzeć i wypróbować przed zakupem. W końcu odpowiedni model będzie nam służyć nawet przez lata – z tego też powodu na klawiaturze do gier nie powinno się oszczędzać, ponieważ bardzo często cena idzie w parze z jakością sprzętu.

About: techgeek