Jak powinno się wybierać podkładki pod mysz?

Podkładka pod mysz jest jednym z tych dodatków do komputera, na którego wybór zupełnie nie zwraca się uwagi podczas zakupów. Patrzy się tylko na to, aby w ogóle była w zestawie komputerowy, a jakiego będzie konkretnie typu, to już nie ma w tracie jej zakupu większego znaczenia. Jest to niezwykle poważny błąd, który prędzej czy później odbije się przy codziennym użytkowaniu komputera i wpłynie w bardzo drastyczny sposób na komfort pracy i rozrywki, które są z niego czerpane.

Dlaczego jest taka ważna?

Można by zadać sobie pytanie, dlaczego właściwie podkładka pod mysz jest tak ważna. W końcu to zwykły kawałek materiału, który spełnia  jedynie funkcje użytkowania na nim myszki.

I tak naprawdę jest to bardzo dobry powód, ponieważ od tego, jak myszki się używa i jak jest to prosta czynność, w głównej mierze zależy komfort korzystania z komputera. Spowodowane jest to faktem, że obecnie ogromną większość operacji na monitorze przeprowadza się przy pomocy myszki. Korzystanie z niej jest zupełnie nieświadome, dopóki wszystko działa. Gdy tylko coś na linii ręka, myszka, monitora zaczyna zgrzytać, momentalnie jest to wychwytywane i psuję całą magię korzystania z komputera.

Na co zwracać uwagę przy zakupie?

Podkładki pod mysz Sferis powinny być przede wszystkim odpowiednich rozmiarów do potrzeb. Dla zwykłego użytkownika może to nie mieć specjalnego znaczenia, jednak w przypadku np. grafików, duża powierzchnia myszy może być kluczowa.

Drugą bardzo ważną cechą podkładki jest materiał, z którego została wykonana. To z kolei zależne jest od posiadanej myszki i przeznaczenia komputera. Jeśli posiada się mysz laserową, która charakteryzuje się doskonałą czułością reakcji, a głównym powodem korzystania z komputera są gry wideo, to powinno się zakupić podkładkę o możliwe najwyższej czułości i szybkości reakcji. Takimi cechami charakteryzują się podkładki nie materiałowe, a aluminiowe, a najlepiej wręcz szklane. Na zwykłej myszce optycznej korzystanie z nich byłoby bardzo niewygodne, jednak na myszce laserowej będzie to idealne rozwiązanie.

About: techgeek