dysk zewnętrzny seagate

Dlaczego warto zainwestować pieniądze w dysk zewnętrzny?

Gdy zaczyna brakować miejsca na dysku twardym na komputerze, pojawia się spory problem. Codziennie przybywa przecież nowych plików, ale komputer nie ma nieograniczonej pojemności. Nieocenioną pomocą są wówczas dyski zewnętrzne, których oferta jest obecnie bardzo bogata i zróżnicowana. Tego typu urządzania mogą zostać podpięte do komputera przewodem lub łączyć się z nim bezprzewodowo. Niektóre są zasilane bezpośrednio ze złącza, a inne mogą potrzebować dodatkowego zasilania.

W jaki rodzaj dysku zewnętrznego zainwestować?

Wiele osób zastanawia się nad sensem zakupu dysku zewnętrznego do czasu, aż wbudowany dysk twardy się zapełni i wówczas konieczne będzie wyposażenie się w dodatkowy. Są osoby, które dmuchają na zimne i regularnie robią kopie zapasowe, jak również użytkownicy dopiero co zaczynający je robić, gdy zacznie im się palić grunt od nogami. Należy pamiętać o tym, że każdy sprzęt może się w końcu zepsuć i dotyczy to nawet najnowocześniejszego czy najdroższego komputera. Jeśli ktoś nie miał nigdzie zapisanych kopi zapasowych plików, to niestety trzeba liczyć się z tym, że przepadną i to raz na zawsze. Można jednak uniknąć przykrej sytuacji, inwestując w dysk zewnętrzny, na który będzie się wykonywało co jakiś czas kopię ważnych danych. Na korzyść posiadania takiego zewnętrznego dysku przemawia także to, że można przenosić na nim duże ilości danych, co ma ogromne znaczenie w przypadku osób pracujących na co dzień na komputerze. Dysk zewnętrzny okazuje się być niezwykle pomocny także w celu zwiększenia masowej pamięci urządzeń mobilnych. Można go nawet podłączyć do smartfona, tabletu, Xboxa czy PlayStation.

Wybierając dysk zewnętrzny, należy zwrócić uwagę na jego rodzaj. Do wyboru są modele talerzowe HDD i półprzewodnikowe SSD. Te drugie działają znacznie szybciej i ciszej, ale są także dużo droższe od dysków HDD. Na korzyść dysków zewnętrznych SSD przemawia ich znacznie większą wytrzymałość, gdyż nie zawierają one ruchomych części, jak ma to miejsce w przypadku modeli talerzowych. Są one wobec tego bardziej odporne na wstrząsy i upadki. Jeśli chodzi o cenę, to z całą pewnością dużo tańszym wyborem będzie zakup syku HDD.

About: techgeek