drukarka laserowa brother

Cechy drukarki laserowej oraz atramentowej

Jednym najbardziej użytecznych akcesoriów, które można zakupić do komputera jest odpowiednio dobrana drukarka. W zależności od sposobu oraz częstotliwości użytkowania należy zastanowić się jaki typ drukarki będzie najlepszym rozwiązaniem.

Rodzaje drukarek

W sklepie Sferis dostępnych jest kilka rodzajów drukarek, które charakteryzują się nieco innym przeznaczeniem. Są to drukarki laserowe, atramentowe, igłowe oraz termiczne.

Drukarki igłowe są już stosunkowo rzadko używane, z kolei wersje termiczne mają bardzo wąskie zastosowanie. Dlatego wybór powinien ograniczyć się między drukarką laserową a drukarką atramentową.

Wersja laserowa

Drukarki laserowe są jednym z najpopularniejszych typów drukarek dostępnych na rynku. Do druku wykorzystują tak zwane tonery, czyli barwne proszki, które nakładane są na papier.

Największą zaletą drukarki laserowej jest szybkość wydruku. Jest to szczególnie ważne, gdy jest ona stosowana jako urządzenie biurowe. Najtańsze modele mogą drukować 2,5 razy szybciej niż jej atramentowy odpowiednik.

Kolejną zaletą jest stosunkowo niski koszt druku. Chociaż oryginalne tonery nie są tanie, to możemy poddać je procesowi regeneracji lub zakupić tańszy zamiennik, co znacząco obniży koszt eksploatacji. Cena wydruku różnić się będzie od modelu oraz zastosowanego tonera, jednak powinna się ona wahać w okolicach 8 groszy za stronę.

Drukarki laserowe są również bardzo wydaje. Decydując się na druk czarno biały możemy uzyskać od 1500 do 10000 stron. Ponadto uzyskany wydruk, poprzez barak zastosowania atramentu jest odporny na wilgoć.

Wersja atramentowa

Drukarki atramentowe są wolniejsze oraz posiadają wyższy koszt wydruku, jednak nie ma to większego znaczenia w przypadku użytku domowego. Jeżeli druk będzie sporadyczny to inwestycja większej sumy pieniędzy w drukarkę laserową oraz tonery nie zwróci się przez długi czas.

Dużym atutem tego typu sprzętu w domowym użytku jest jego rozmiar oraz bark emitowanego hałasu. Drukarka atramentowa dzięki niewielkim rozmiarom łatwo wkomponuje się w mieszkaniu oraz nie wymaga emitującego hałas rozgrzewania.

Koszta eksploatacji mogą być obniżone poprzez zakup tuszów nieoryginalnych. Odznaczają się niższą jakością wydruku oraz efektywnością natomiast świetnie się sprawdzą jeżeli nie zależy nam na bardzo częstym oraz wysokiej jakości druku.

About: techgeek