Dlaczego warto zamontować telewizor na ścianie?

Często osoby wybierające w sklepie telewizor mają ogromny problem z określeniem tego, jaki konkretny model chcą zakupić. Często jednak te wielogodzinne dyskusje nad wielkością przekątnej i dodatkowymi funkcjami są niczym, w porównaniu z decyzją dotycząca tego, czy postawić telewizor na szafce RTV, czy może zamontować na ścianie. Zdecydowanie najczęściej klienci wybierają uchwyt do telewizora, czyli powieszenie na ścianie. Dlaczego tak się dzieje?

Powody wieszania telewizora na ścianie

Choć powodów takiego wyboru może być wiele, to z pewnością w wśród nich znajdą się dwa najważniejsze, czyli estetyka i praktyczność.
Nie da się ukryć, że zamontowanie telewizora na ścianie znacznie lepiej wygląda z punktu widzenia estetycznego, niż stawianie go na szafce RTV. Telewizory są często wręcz projektowane w ten sposób, aby jak najlepiej prezentowały się, wisząc na ścianie, a nóżka do stania dodawana jest nieco na siłę.
Nie bez znaczenia jest też praktyczność tego rozwiązania. Zastosowanie uchwytu do telewizora i powieszenie go na ścianie powoduje, że znacznej redukcji ulega zajmowane przez meble miejsce w danym pokoju. Wieszając telewizor na ścianie, można wręcz całkowicie zrezygnować z dużej i ciężkiej wizualnie szafki, na której stawiało się do tej pory telewizor, wraz z dotykowymi elementami elektronicznymi.
Jak zatem widać telewizor na ścianie nie tylko powiększa ilość miejsca w pokoju, ale po prostu lepiej wygląda.

About: techgeek