głośniki bezprzewodowe

Jakie głośniki bluetooth kupić?

Głośniki bluetooth stają się coraz popularniejszym rozwiązaniem w polskich domach. Ich olbrzymie zalety powodują, że wiele osób wymienia swoje tradycyjne głośniki przewodowe na takie właśnie bezprzewodowe wersje. Na co jednak warto zwracać uwagę, kupując takie wersje głośników? Czy są jakieś ich cechy, które powodują, że jedne są lepsze od drugich?

Kwestia podłączenia

głośniki bezprzewodowe

Głośniki bezprzewodowe nie muszą występować tylko w jednej wersji bluetooth. Zamiast tego rodzaju sygnału, łączyć się one mogą z urządzeniami także poprzez inne rodzaje sieci. Zdecydowanie najpopularniejszym rozwiązaniem poza bluetooth jest domowa sieć Wi-Fi.
Stosowanie Wi-Fi pozwala na o wiele stabilniejsze połączenie, teoretycznie z mniejszą ilością zniekształceń i zakłóceń, a dodatkowo łączność możliwa jest z o wiele większej odległości. Bluetooth skutecznie pracuje do około 10 metrów, podczas gdy Wi-Fi tę odległość ma wielokrotnie większą.
Niestety używanie do przekazywania sygnału domowej sieci ma jedną, ogromną wadę. Ogranicza używanie takich głośników tylko i wyłącznie do domowej przestrzeni. Koniec zatem ze słuchanie z nich muzyki, chociażby nad wodą, czy też w parku.

Kwestii jakości dźwięku

Kupując takie głośniki, nie można także zapominać o tym, że oprócz wykorzystania przez nie najnowszej technologi przesyłu sygnału, to nadal bardzo proste urządzenia to emitowania dźwięku, a co za tym idzie, musi ono spełniać określone cechy, aby ten dźwięk był możliwie najlepszy.
Warto w tym punkcie zwrócić uwagę przede wszystkim na moc danych głośników oraz co najważniejsze na ich pasmo przenoszenia, które będzie miało bezpośredni wpływ na jakość wydobywającego się z nich dźwięku.
Nie bez znaczenia jest też ilość głośników znajdująca się w zestawie. Oczywiście absolutnym minimum jest zestaw stereo. Warto o tym pamiętać, bo wiele tanich głośników występuje jedynie w wersji mono. Spotkać można także nieco bardziej zaawansowane układy zbudowane na bazie kilku głośników, jednak ze względu na wygodę mimo wszystko warto pozostać przy wersji dwóch głośników, które ewentualnie można uzupełnić o głośnik niskotonowy.

About: techgeek