promocje smartfony

Nowy czy używany? Jaki telefon kupić?

Dawno już minęły czasy, gdy telefon można było kupić za zaledwie kilkaset złotych. Obecnie najtańszy model rzadko kiedy schodzi z ceną poniżej tysiąca złotych, a topowe wersje to koszt nawet pięciu lu sześciu tysięcy złotych. Nic zatem dziwnego, że coraz więcej osób szuka tańszej alternatywy. Czy jest w ogóle taka możliwość, aby znaleźć promocje smartfony lub inny sposób na zmniejszenie ceny?

promocje smartfony

Gdzie szukać tańszych telefonów?

Być może będzie to sporym zaskoczeniem, lecz promocje smartfony mają zdecydowanie częściej, niż by się to mogło wydawać. Pomimo tego, że ich wyjściowe ceny są niezwykle wysokie, bardzo często spotkać można w różnych sieciach handlowych promocje na pojedyncze modele wynoszące nawet 20 lub 30% ceny nominalnej.
Dzięki temu możliwe jest kupienie upatrzonego smartfona nawet o kilkaset złotych mniej, co już jest znaczącą różnicą dla osoby, która nie może sobie pozwolić na regularną cenę danego modelu. Fajne promocje znajdziemy na https://www.sferis.pl/smartfony-2103.

A co z operatorami?

Dawniej tanie telefony można było kupić u operatora sieci komórkowej, który oferując spory rabat na dany model telefon, zachęcał tym samym do związania się z nim umową abonencką.
Co prawda takie praktyki do dziś. Są stosowane, jednak ich opłacalność znacznie zmalała w wyniku wspomnianych wcześniej promocji. To prawda da się czasem dostać ciekawy model telefonu po niższej cenie, jednak jeśli wziąć pod uwagę wyższy abonament, który trzeba będzie płacić, związując się umową z danym operatorem, finalnie taki interes nie wychodzi zbyt atrakcyjnie dla klienta.

Inna droga zakup taniego telefonu

Zupełnie innym rozwiązaniem na stanie się właścicielem taniego smarftona jest zakupienie wersji używanej zamiast nowej. Jakby nie patrzeć, są to zwykłe mobilne komputery, które sprzedawane są tak samo powszechnie, jak inne tego typu sprzęty. Przecież rynek laptopów jest np. bardzo ceniony i naleźć można na nim bardzo okazyjne modele.
To samo zresztą dotyczy smartfonów, które również można dostać w bardzo dobrym stanie, a co najważniejsze w bardzo dobrej cenie.

About: techgeek