Kamery zewnętrzne: na co warto zwrócić uwagę przy zakupie?

Korzystanie z monitoringu stało się normą w wielu firmach, coraz częściej z takiego rozwiązania korzystają też właściciele większych domów. Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze kamery, która ma monitorować najbliższe otoczenie budynku?

Detektor ruchu to podstawa!

By kamera zewnętrzna spisała się w roli straszaka i zabezpieczała dom lub biuro przed kradzieżą, powinna zostać wyposażona w tak ważne rozwiązanie, jak detektor ruchu. Dodatkowym walorem jest system wysyłania powiadomień, dzięki czemu po wykryciu intruza, właściciel obiektu lub pracownik ochrony otrzymuje stosowane powiadomienie. Co można zyskać w ten sposób? Czas na działanie i powstrzymanie włamywaczy zanim wyrządzą jakiekolwiek szkody.

Praca w każdych warunkach

Kamery zewnętrzne muszą być przystosowane do pracy w bardzo trudnych warunkach. Zmieniające się oświetlenie oraz ciemność to nie jedyne problemy, z jakimi musi się zmierzyć ten sprzęt. Dobre kamery do monitorowania otoczenia poszczególnych budynków muszą wykazywać się też bardzo dużą odpornością na zmieniające się warunki atmosferyczne. Śnieg, deszcz, mrozy czy upały – one muszą radzić sobie ze swoimi obowiązkami.

Jakość obrazu – im większa, tym lepiej!

Kamery zewnętrzne (zobacz) często już samym swym wyglądem skutecznie odstraszają potencjalnych złodziei, błędem jest jednak traktowanie ich tylko jako straszaka. By nagrania z kamery pomogły w łapaniu złodziei, należy w porę zadbać o to, by nagrywany przez ten sprzęt obraz był dobrej jakości. W razie problemów, może być to przecież wyjątkowo ważną kwestią.

About: techgeek