Dlaczego oryginalny tusz do drukarki epson l386 jest lepszy?

Nie da się ukryć tego, że zakup drukarki, nawet tak oszczędnego urządzenia wielofunkcyjnego, jak epson l386, to niestety nie koniec wydatków. Co jakiś czas bowiem konieczne jest dokupywanie do drukarki tuszu, który umożliwi generowanie wydruków. Niestety problem z tuszami jest taki, że są one niezwykłe drogie. Nic zatem dziwnego, że tak wiele osób decyduje się na zakup zamienników, zamiast wersji oryginalnych. A jest to spory błąd.

Charakterystyka zamienników

Zamienniki oryginalnych tuszy do drukarek epson l386 w Dr Tusz, są przede wszystkim o wiele od nich tańsze. Taki zamiennik da się często zakupić nawet za kilkadziesiąt złotych, co stanowi ułamek ceny oryginalnego produktu. Problem jednak w tym, że cena widoczna jest w jakości.
Już na pierwszy rzut oka widać, że jest to produkt gorszej jakości. Nawet sama obudowa nie jest tak dobrze wykonana, co prowadzi często do problemów z jej umieszczeniem w drukarce, a nawet z jej nieszczelnością. Dodatkowo widoczna jest na pierwszy rzut oka różnica w jakości wydruków. Zastosowany w zamienniku tusz jest gorszej jakości, co prowadzi także do tego, że jest on mniej wydajny. Może się zatem okazać, że kupując tańszy zamiennik, w rozliczeniu miesięcznym zapłaci się więcej.

Tylko oryginalny tusz?

Czy powyższe wady są wystarczającym powodem do niekupowania zamienników? Wiele osób może uznać, że tak, w końcu jakość i wydajność jest znacznie gorsza. Najpoważniejszym jednak problemem w przypadku używania zamienników, jest fakt, że często prowadzą one wręcz do uszkodzenia drukarek. Urządzenia wielofunkcyjne, często są na tyle wyspecjalizowanie, że użycie jakiegokolwiek innego tuszu, może spowodować uszkodzenie modułu podającego tusz. Przykładowo w epsonie l386, rozwiązania techniczne są tak zaawansowane, że użycie złej jakości tuszu może urządzenie doprowadzić do kosztownej awarii.

About: techgeek