Czy warto mieć robota sprzątającego?

W wielu sklepach AGD/RTV można obecnie zobaczyć roboty sprzątające i to w bardzo dobrych cenach. Różnią się one między sobą wyglądem, parametrami oraz ceną. Jaki robot najlepiej się sprawdzi w codziennym sprzątaniu i ile warto wydać na taki model? Poniżej, kilka cennych wskazówek.

Robot do zadań specjalnych


Obecnie, dużą popularnością cieszą się roboty sprzątające, które oprócz funkcji odkurzania, posiadają także mopa i zamiatarkę. Jednym z modeli, który zawiera wszystkie te opcje w sobie jest robot Piri X500 PRO, który na jednym ładowaniu może posprzątać aż 150 metrową powierzchnię mieszkania lub domu i może pracować bez przerwy ponad 1,5 godziny.

Co go wyróżnia na tle konkurencji?


Robot sprzątający Piri X500 PRO posiadają wbudowaną aplikację, która umożliwia sterowanie nim za pomocą smartfona. Będąc w pracy lub na wakacjach, można włączyć/ wyłączyć go oraz zaprogramować, by posprzątał daną powierzchnię. Dzięki specjalnej mapce, jego właściciel dokładnie widzi trasę sprzątania urządzenia oraz wie, co do tej pory robot już wykonał. Taka funkcja jest niezwykle przydatna, gdy nieoczekiwanie zjawiają się goście i trzeba wykonać gruntowne sprzątanie/czyszczenie podłóg. Dużym plusem modelu Piri X500 PRO jest także zastosowana w nim inteligentna technologia, która sprawia, że robot samodzielnie pokonuje przeszkody i wraca do powierzchni jeszcze nie wyczyszczonych. Posiada trzy tryby czyszczenia: automatyczny, spiralę i tryb czyszczenie krawędzi co jest niezwykle przydatne w naszych wnętrzach. Bez problemu radzi sobie z kurzem, brudem oraz z rozsypanymi na podłodze rzeczami. Świetnie sprawdza się tam, gdzie są dzieci gdyż jest niezważalny i kompletnie nie słychać jego pracy.

About: techgeek