iphone 14 plus

Cechy charakterystyczne iPhone 14 Plus

Prezentacja nowej generacji iPhone’ów marki Apple odbyła się, a wszyscy zainteresowani zakupem gadżetów ustawili się w kolejce, by złożyć na nie zamówienie w przedsprzedaży. Najnowszym elementem linii jest iPhone 14 Plus, który zastępuje wersje iPhone’ów z linii 12 i 13. To podstawowy model z większym ekranem do 6,7 cala, dzięki czemu wygląda korzystniej. Jest świetny do pracy, nauki i rekreacyjnego przewijania mediów społecznościowych.

Większy ekran i bardziej wydajna bateria

Producent postanowił stworzyć bardzo zwycięski zamiennik dla iPhone’a mini. iPhone 14 Plus ma wszystkie zalety wersji podstawowej, a jednocześnie posiada szereg dodatkowych funkcji (szczegóły tutaj).

Parametry wyświetlacza

Ekran ma 6,7 cala. Optymalny wybór dla każdej aktywności i czasu spędzonego z telefonem w rękach. W ustawieniach można uruchomić funkcję obsługi jedną ręką. Dzięki niej informacje z górnej części ekranu są zepchnięte znacznie niżej, tak że można je dotknąć kciukiem.
Wyświetlacz OLED ma doskonałe kąty widzenia i nasycenie kolorów dzięki technologii True Tone i HDR.
Niestety dla wielu użytkowników, modele bazowe nadal nie pozbyły się „grzywki”, która dość mocno rzuca się w oczy.

Autonomia stała się większa

Fani gadżetów marki Apple nieraz narzekali na małą pojemność baterii w smartfonach. Zbyt szybko rozładowują się w rękach aktywnych użytkowników, a noszenie przy sobie powerbanku nie zawsze jest wygodne.

Producent wsłuchał się w prośby użytkowników. Dlatego model iPhone 14 Pro Max ma baterię o pojemności 4323 mAh. To nawet więcej niż we flagowej i droższej wersji Pro. Teraz możesz więc spędzać jeszcze więcej czasu na robieniu zdjęć lub na mediach społecznościowych, nie martwiąc się o żywotność baterii urządzenia.

Wydajność jest na optymalnym poziomie

iPhone 14 Plus ma procesor A15. Tak, nie jest to najnowszy wariant. Jednak z powodzeniem był on stosowany w poprzedniej linii telefonów i sprawdził się jako niezawodny układ o dużej wydajności. Zwłaszcza, że jest produkowany jako ulepszony. W parze z procesorem dodano również zwiększoną ilość pamięci RAM — 6GB.

Zdjęcia — dla zabawy

Urządzenie jest wyposażone w 12-megapikselowe aparaty, ma ulepszoną stabilizację i daje minimalne szumy na zdjęciach nocnych. Przedni aparat z autofokusem i przysłoną f/1.9 działa bez zarzutu. Ogólnie rzecz biorąc, aparaty są 2,5 razy lepsze od swoich poprzedników w słabym świetle.

Wygląd — z minimalnymi zmianami

Smartfon jest nieco grubszy (o dyskretne 0,15 mm) od modelu 13, a jednocześnie waży mniej — 203 g wobec 240 g. Pojemność akumulatora jest nieco mniejsza niż w przypadku zeszłorocznego flagowca — jest on w stanie wytrzymać 26 godzin odtwarzania wideo bez ładowania, podczas gdy 13 Pro Max · o 2 godziny więcej. Nie jest to znacząca różnica pod warunkiem, że czuje się większą nieważkość w rękach. Kolory iPhone’a 14 Plus są takie same jak modelu podstawowego — czarny, jasnoniebieski, czerwony, biały i nowy jasny fiolet.

Urządzenie posiada również funkcję obsługi satelity, która przeznaczona jest do sytuacji, w których nie ma zasięgu sieci komórkowej. Niestety w sytuacji awaryjnej nie ma możliwości wysłania połączenia audio lub wideo, ale możliwe jest wysłanie wiadomości tekstowej.

About: techgeek