Co trzeba wiedzieć o iPhone 12?

W momencie kiedy na rynek weszły już najnowsze wersje smartfonów od Apple czyli iPhone 13 i jego odpowiedniki z dopiskiem „mini” i „Pro”, większość użytkowników zapomniała o niedawnym kultowym modelu, którym był iPhone 12. Z pewnością każdy z miłośników firmy Apple ceni sobie nowinki i nowości techniczne, jednak iPhone 12 wciąż jest świetną alternatywą, która dodatkowo nie powinna znacząco nadwerężyć naszego budżetu. Co więc trzeba wiedzieć o iPhone 12?

Wygląd iPhone 12

Wygląd iPhone 12 znacznie różnił się od poprzednich edycji tego smartfona. Można powiedzieć, że w porównaniu ze starszymi modelami, został on dość mocno odświeżony i udoskonalony. To co z pewnością rzuciło się w oczy użytkownikom, a co więcej z pewnością ich ucieszyło jest to, że notch został znacznie zmniejszony. Jest to wcięcie u góry ekranu, a wielu użytkowników poprzednich serii iPhonów zwracało na ten mankament szczególną uwagę. IPhone 12 jest również modelem o wiele bardziej prostokątnym, a także cieńszym i lżejszym (zobacz szczegóły na stronie).

Procesor i pamięć w iPhone 12

To co z pewnością zwracało uwagę w iPhone 12, to świetny i niezwykle wydajny procesor Apple A14 Bionic. Był on i w dalszym ciągu jest ogromną konkurencją dla rozsławionego Snapdragon 865+. Procesor Apple A14 Bionic zapewnia iPhonowi 12 niezwykle szybkie funkcjonowanie, a także uwalnia go od wszelakich zacięć, czy problemów z działaniem różnorodnych aplikacji. Warto również zauważyć również dość pojemną pamięć operacyjną, która w iPhone 12 wynosiła 4 GB RAM. Cóż, z pewnością niektórzy, bardziej wymagający użytkownicy mogli poczuć się tym faktem nieco rozczarowani, gdyż liczyli oni na 8 GB, niemniej jednak pamięć ta jest z pewnością wystarczająca i nie powinna przysparzać problemów w związku z użytkowaniem smartfonu.

Aparat i bateria w iPhone 12

W iPhonie 12, w zależności od wybranej wersji, użytkownicy mogli cieszyć się niezwykle zróżnicowanymi rodzajami aparatów. Skupmy się jednak na standardowym iPhone 12, który został wyposażony w podwójny aparat- podobnie zresztą jak wersja iPhone 12 mini. Niestety, co może być ogromnym rozczarowaniem, sensor LiDAR czy szerokokątny obiekty, a nawet teleobiektyw zostały dedykowane wersji iPhone 12 Pro oraz iPhone 12 Pro Max. Niemniej jednak użytkownicy iPhone 12 wciąż mogą liczyć na optyczny zoom, który pozwoli na wykonywanie ostrych fotografii, w zadowalającej jakości. Kolejno warto zwrócić uwagę również na akumulator. Kwestia baterii zwykle wydaje się najbardziej interesująca z punktu widzenia przyszłego użytkownika smartfona. Tak więc jakiego akumulatora można spodziewać się w iPhone 12? Otóż po wielu skargach i niezadowoleniach użytkowników, którzy zgodnie wskazywali na to, że to właśnie bateria jest najsłabszym elementem telefonów od amerykańskiej firmy, postanowili ją unowocześnić i wzmocnić. Z tego też względu w iPhone 12 możemy oczekiwać akumulatora o pojemności 2815 mAh. Oznacza to, że w porównaniu z poprzednim modelem, zapewnia on aż 1,5 godziny pracy więcej na jednym ładowaniu. Co więcej telefon został wyposażony w funkcję szybkiego ładowania.

About: techgeek