macbook pro

Czy warto kupić Macbook Pro? Doradzamy przed zakupem!

Laptopy marki Apple zyskały bardzo dużą liczbę fanów na całym świecie. Własny system MacOS aktualnie jest najbezpieczniejszą platformą, z jakiej możesz korzystać. Odporny na ataki hakerskie, czy też złośliwe oprogramowanie. Wysokie ceny nie zniechęcają potencjalnych klientów, ponieważ wszystko wynagradza jakość oraz funkcjonalność. Chcesz się przekonać, jakie zalety lub wady posiada laptop od firmy Apple? Aktualnie zmieniasz swój komputer i potrzebujesz konkretnych porad przed zakupem? Czytaj dalej!

Jak dzielimy Macbooki?

Na rynku wyróżniamy dwie kategorie laptopów, które są zależne od Twoich indywidualnych potrzeb oraz tak naprawdę, do czego dany sprzęt ma służyć.

  • MacBook Air — Cechuje się lekkością, bardzo długim czasem pracy na jednym ładowaniu, stworzony bardziej do celów biznesowych. Ilość miejsca na dysku pozwoli nam przechować wszystkie dokument, zdjęcia, pliki. Przede wszystkim bez problemu możesz go wziąć w podróż i nie martwić się, że będzie ciążył podczas przenoszenia.
  •  MacBook Pro — Jeśli jesteś grafikiem, graczem lub osobą, która potrzebuję wydajniejszego sprzętu to macbook pro (szczegóły tutaj) będzie odpowiednim towarzyszem. Czym tak naprawdę się wyróżnia? Na pewno wydajnym procesorem, który został stworzony z myślą o wymagających użytkownikach. Wyświetlacz pozwoli Ci dostrzec wszystkie detale. Ten rodzaj „maków” jest dużo cięższy niż wymieniany wyżej.
macbook pro

Zalety i wady Macbooków — jakie wyróżniamy?

Na początku zacznijmy sobie od zalet, jakie posiadają nasze laptopy z nadgryzionym jabłkiem. Jak wspomniałem we wstępie, autorski system zapewnia nam bezpieczeństwo na wysokim poziomie. MacOS stworzony z myślą o wygodnym korzystaniu niezależnie od tego, czy wykorzystujemy sprzęt do pracy, czy też tylko i wyłącznie do przeglądania internetu. 

Wszystkie podzespoły są bardzo wydajne, pozwalają naszemu systemowi działać bez żadnych zacięć, czy nieprzewidzianych awarii. Jest jeszcze jedna rzecz, która najbardziej spodoba Ci się w produktach od Apple, czyli synchronizacja pomiędzy sprzętami. Jak to działa? Bez problemu możesz czytać wiadomości tekstowe ze swojego iPhone na ekranie komputera, odblokowanie MacBooka za pomocą zegarka Apple Watch, też nie będzie problemem. 

Klawiatura wyróżniająca się szybkim czasem reakcji klawiszy sprzyja szybkiemu pisaniu oraz jest bardzo cicha.

„Na tym świecie jest zawsze coś za coś” — słynny cytat, który na pewno widziałeś podczas przeglądania internetu. Tak samo będzie w przypadku MacBooków, ponieważ nie są idealne i na początku mogą sprawiać problem nowym użytkownikom. Co na jeszcze może odstraszyć? Z pewnością cena modeli z wyżej półki, które zaczynają się od 5000 zł. Jedna z większych wad, czyli aplikacje kosztujące naprawdę sporą sumę pieniędzy. 

Niezależnie od wad lub zalet, ważną rzeczą są Twoje preferencje, gust. Sam tak naprawdę wiesz, czego dokładnie potrzebujesz. Jedna strona powie, że „maki” są najgorszym sprzętem, druga, że najlepszym na świecie. Warto poszukać osoby, która pożyczy nam na testy swój laptop i wtedy mamy porównanie, co tak naprawdę mamy wybrać.

About: techgeek