Dlaczego monitoring wideo jest ważny dla biznesu?

Firmy polegają w dużej mierze na technologii, aby pozostać konkurencyjnymi. Oznacza to, że mają większe szanse na bycie narażonym na ataki cyberprzestępców. Firmy powinny zwrócić uwagę na monitoring wideo, aby zwiększyć bezpieczeństwo i chronić wrażliwe dane.

Kamery bezpieczeństwa mogą wykrywać włamania, szukać dowodów w przypadku wystąpienia incydentu i monitorować aktywność pracowników. Ponadto mogą one odstraszać potencjalne zagrożenia poprzez egzekwowanie zasad, takich jak zakaz posiadania narkotyków lub broni.

Firmy mogą również wykorzystywać monitoring wideo do ochrony swojej marki. Jeśli klient natknie się na nagranie, na którym pracownicy zachowują się źle, może pomyśleć dwa razy, zanim zrobi z Tobą interesy.

Jak działa monitoring wideo?

Jak wspomniano powyżej, systemy nadzoru wideo działają poprzez nagrywanie materiału i przechowywanie go na serwerach. Jednak systemy te mogą się różnić w sposobie ich wykorzystania. Kamery hybrydowe są najczęściej spotykanym typem systemu monitoringu.

Są one podobne do kamer cyfrowych i monitorów do monitoringu, ale mają wbudowaną pamięć masową. Systemy te współpracują z zewnętrznym dyskiem twardym, na którym można przechowywać materiał filmowy.

Monitoring do monitoringu – profesjonalne produkty

Kamery niani to rodzaj systemu nadzoru wideo, który wykorzystuje połączenie IP do przesyłania materiału na serwer. Kamery hybrydowe mogą również łączyć się z Internetem. Niektóre systemy mogą łączyć się z siecią w celu zdalnego monitorowania. Oznacza to, że możesz oglądać materiał filmowy ze swojego smartfona, komputera, a nawet urządzenia noszonego.

About: techgeek