Apple iPad mini szary 7-9

iPad mini – mały i z klasą

Może i jest mały, ale tablet pracuje na mocnym układzie A15 i ma teraz większy wyświetlacz. Osoby, które niekoniecznie przepadają za technologią, mimo wszystko bardzo lubią iPad Mini. Ma nienachalną aurę i sprawia wrażenie łatwiejszego w obsłudze niż większe iPady. Mimo to działa na tym samym oprogramowaniu (obecnie iPadOS 15.0.1) i ma te same możliwości. iPad Mini ma niezwykle osobisty charakter i sprawia wrażenie mniej zorientowanego na pracę, a bardziej na rozrywkę.

Przeprojektowany

Apple iPad mini szary ispot
ipad mini dostępny w ofercie ISpot

W swojej szóstej generacji iPad Mini został nieco przeprojektowany, nadając mu bardziej płaski i futurystyczny wygląd, maksymalizując ekran i minimalizując krawędzie, ale pozostawiając wystarczającą ilość ramek, aby ułatwić trzymanie tabletu. Jeśli używałeś iPada wcześniej będzie moment dezorientacji, gdy znajdziesz przyciski głośności nie są tam, gdzie zwykle były. Te zostały przeniesione do górnej krawędzi, ponieważ podczas korzystania w krajobrazie, jest teraz miejsce dla Apple Pencil zacisnąć na, co robi bardzo bezpiecznie. Mini 6 jest w kilku nowych kolorach, w tym ciekawy fioletowy i „Starlight”, które są najbardziej blady z różu. Dostajesz ładne okładki folio, które będą również złożyć się na krawędzi, aby umożliwić tablet stać pod kątem, w sam raz do sesji filmowej. Mini nie posiada własnej klawiatury, ale możesz znaleźć inną i podłączyć ją przez Bluetooth, jeśli zdecydujesz się zabrać tablet na wycieczkę za miasto lub pracować w krótkich sesjach.

Wyświetlacz

8,3-calowy wyświetlacz iPad Mini to IPS, a nie OLED. Jest on jednak wystarczająco jasny. Nie jest to jednak najwyższa rozdzielczość, nie ma też wysokiej częstotliwości odświeżania, ale jest ustalona na 60Hz. Wyższa częstotliwość odświeżania kolidowałaby z jego przystępnością. Niektórzy użytkownicy skarżyli się na efekt galaretowatego przewijania na wyświetlaczu, gdy jedna część wydaje się opóźniać w odświeżaniu. Faceci, którzy rozdzierają urządzenia do ich przeglądu, twierdzą, że jest to związane z kierunkiem płytki kontrolera wewnątrz, a więc zależy od kierunku, w którym trzymasz tablet.

Wydajność

iPad Mini pracuje teraz na układzie A15, z którym przyszła seria iPhone 13. Wydaje się, że jest wystarczająco szybki. Tablet nie jest wyposażony w słynne Face ID firmy Apple. Zamiast tego, używa Touch ID. Łatwo się do tego przyzwyczaić, zwłaszcza jeśli nie pochodzi się z poprzedniego, innego iPada. Przyciski głośności przerzucają się rosnąco – malejąco w zależności od frakcji, w której trzymasz urządzenie.

Dzięki oprogramowaniu, z którego korzysta ten tablet, możesz oczywiście pracować wielozadaniowo i dzielić ekran, aby korzystać z różnych aplikacji. Ale to nie jest tak wielka rzecz do zrobienia na tym małym urządzeniu. Ikony i tekst są mniejsze i jeśli otworzysz zbyt wiele rzeczy do oglądania jednocześnie, to wszystko wydaje się zbyt ściśnięte i małe. W końcu Mini nie jest przede wszystkim urządzeniem do pracy. Ale jedna produktywna rzecz, którą z pewnością można zrobić, to przejść do połączeń wideo. iPad Mini posiada funkcję Centre Stage, więc kamera będzie trzymać Cię w centrum uwagi podczas rozmów. Same aparaty zostały ulepszone i obejmują obiektywy 12MP z tyłu i z przodu.

About: techgeek