iphone 14

iPhone 14 – dlaczego warto go mieć

Smartfony Apple co pewien czas ulegają korzystnym zmianom. Nie chodzi przy tym jedynie o unowocześnianie wnętrza. Pozytywna transformacja zachodzi również w związku z wielkością urządzenia oraz zewnętrzną warstwą. Dla osób, które oczekują spójnej konstrukcji i nowoczesnych rozwiązań z pewnością przypadną do gustu modele iPhone’a 14.

Wysoka jakość produktu

Smartfon iPhone 14 to urządzenie, które przypomina trochę swego poprzednika. Na prawej krawędzi posiada przycisk wybudzania. Po przeciwnej stronie znajdziemy regulację głośności oraz przełącznik cichego trybu. Niżej umiejscowiono gniazdo karty SIM. Na spodzie telefonu mamy głośnik, mikrofon i złącze Lightning. Wokół ekranu urządzenia mamy aluminiową ramkę, które prezentują się naprawdę elegancko. Jakość całego produktu jest niezwykle wysoka. Wszystko jest idealnie dopasowane, co sprawia, że iPhone 14 jest wodoodporny. Do dużych plusów należy zaliczyć ponad 6-calowy ekran, który będzie idealny dla osób poszukujących kompaktowego smartfona. W ofercie model ten jest dostępny aż w 5 wariantach kolorystycznych. Porównując iPhone’a 14 do jego poprzednika, można dostrzec kilka podobieństw zewnętrznych. Jednak wewnętrzna przestrzeń odznacza się wieloma korzystnymi zmianami.

Płynne i wydajne działanie

Wyświetlacz iPhone’a 14 OLED Super Retina XDR posiada przekątną 6,1 cala. Działa w rozdzielczości 2532 na 1170 pikseli przy 460 pikselach na cal. Zastosowanie takich parametrów daje znakomitą ostrość. Bateria w tym modelu jest bardzo dobra, a zainstalowane komponenty sprawiają, że nie rozładuje się szybko. Jednak nawet przy długim używaniu smartfonu nie musimy się martwić, gdyż ładowanie urządzenia przebiega niezwykle szybko. Jeśli chodzi o głośniki, to iPhone 14 obsługuje dźwięk przestrzenny i Dolby Atmos. Jeden z głośników został umieszczony nad górnym ekranem, drugi na dolnej krawędzi. Sam dźwięk jest donośny i czysty. Z pewnością każdy miłośnik muzyki będzie z takiego zestawu zadowolony. Za wydajność całego urządzenia odpowiada czip A15 Bionic, który jest wyposażony w 5-rdzeniowy GPU. Mamy zatem do czynienia z niezwykle mocnym układem, który przy 6 GB RAM-u zapewni płynne działanie smartfonu przez wiele lat.

iphone 14

Nowoczesne opcje

Smartfon iPhone 14 bez problemu poradzi sobie z instalacją wielu aplikacji. Do dyspozycji mamy oprogramowanie iOS 16, które zapewnia nowoczesne opcje jeśli chodzi o personalizację ekranu blokady. Możemy bez problemu dodawać zdjęcia oraz modyfikować czcionkę. Szczególnie istotne są widżety, które pozwalają monitorować ilość dostarczonych maili, czekających na odczytanie. Pomogą nam też ocenić stan baterii oraz niosą ze sobą wiele innych ważnych funkcji. Co istotne można bez problemu spersonalizować kilka własnych ekranów blokady i wygodnie się przełączać między nimi. Sam interfejs jest opary na ekranie z siatką aplikacji. Dodatkowo możemy korzystać z biblioteki aplikacji, która znajduje się na ostatnim ekranie. Apki są podzielone według kategorii. Ich sortowanie zależy od tagów App Store.

About: techgeek