iphone 14 pro

iPhone 14 Pro – pierwsze spojrzenie i ciekawe funkcje urządzenia

Ogólnie rzecz biorąc, iPhone 14 Pro to stopniowa aktualizacja, która dodaje kilka fajnych funkcji, ale nie sprawia wrażenia kompletnego remontu. Jeśli jesteś zadowolony ze swojego obecnego modelu iPhone’a 13 lub 12, nie musisz się spieszyć z aktualizacją – ale jeśli i tak czeka Cię aktualizacja lub po prostu szukasz najlepszych możliwych wrażeń z użytkowania systemu iOS, iPhone 14 Pro powinien znaleźć się na szczycie Twojej listy.

Rozpakowywanie iPhone’a 14 Pro

Nowy iPhone 14 Pro to całkiem imponujący sprzęt. Ma wiele funkcji, które z pewnością spodobają się użytkownikom, i widać, że Apple włożyło wiele wysiłku w jego zaprojektowanie.

Gdy po raz pierwszy rozpakujesz telefon, od razu zauważysz ulepszony system aparatów. Trzy czujniki znajdujące się z tyłu są większe niż kiedykolwiek, a do tego dochodzą czujniki, które zbierają informacje o głębi. Dzięki temu możesz robić lepsze zdjęcia portretowe i wykonywać dokładniejsze pomiary AR.

Również pod maską telefonu wprowadzono kilka miłych ulepszeń. Układ A16 Bionic w technologii ARM jest szybszy niż jakikolwiek inny dostępny na rynku, a obsługa 5G oznacza, że będziesz mógł korzystać z szybkich sieci danych, gdy tylko staną się one dostępne. Mówi się też, że żywotność baterii jest lepsza dzięki bardziej wydajnym komponentom w środku.

Co więcej, urządzenie pracuje lepiej w kontekście sztucznej inteligencji, ponieważ posiada 16-rdzeniowy system Neural Engine. 5-rdzeniowy procesor graficzny wraz z 6 GB pamięci operacyjnej zapewniają jeszcze lepsze doznania i płynność w grach na ekranie 120 Hz ProMotion.

Jak zacząć korzystać z Apple Pay na nowym telefonie iPhone 14 Pro?

iphone 14 pro

Jeśli jesteś nowym użytkownikiem iPhone’a lub po prostu nie korzystałeś wcześniej z Apple Pay, łatwo jest zacząć.

Na początku otwórz aplikację Portfel na swoim telefonie iPhone. Jeśli nie masz jeszcze aplikacji Portfel, stuknij ikonę App Store na ekranie głównym, a następnie wyszukaj i pobierz Portfel.

Następnie stuknij + w prawym górnym rogu głównego ekranu Portfela. Możesz też wejść w Ustawienia > Portfel i Apple Pay, i stuknąć Dodaj kartę debetową w sekcji Karty płatnicze.

Użyj aparatu, aby przenieść informacje z fizycznej karty kredytowej lub debetowej do iCloud Keychain, aby móc korzystać z ApplePay. Możesz zostać poproszony o wprowadzenie dodatkowych informacji wymaganych przez niektórych wystawców kart MasterCard, Visa®, AmericanExpress i Discover – postępuj zgodnie z ich wskazówkami.

Po zakończeniu wprowadzania wszystkich wymaganych informacji o Twojej karcie – w tym weryfikacji jej numeru za pomocą kodu przesłanego do jej wystawcy – stuknij „Dalej” w prawym górnym rogu każdego ekranu, aż zobaczysz napis „Gotowe” w prawym górnym rogu ekranu głównego.

iPhone 14 Pro – używaj skrótów Siri w nowym telefonie

Nowy iPhone 14 Pro jest szybszy i potężniejszy niż kiedykolwiek, ale ma też mnóstwo niesamowitych funkcji, takich jak skróty Siri. Dzięki skrótom Siri możesz tworzyć własne polecenia dla swoich ulubionych aplikacji, które można aktywować jednym stuknięciem lub komendą głosową.

Na przykład możesz powiedzieć „Hej Siri, pokaż mi moje ostatnie zdjęcia”, a Siri wyświetli aplikację Zdjęcia. Możesz też skonfigurować skrót do połączenia z Uberem, mówiąc „Hej Siri, zamów mi Ubera”. Możliwości wykorzystania skrótów jest nieskończenie wiele, więc zacznij eksperymentować i zobacz, co najlepiej Ci wychodzi.

About: techgeek