Jak dokonać kalibracji monitora eizo i w pełni wykorzystać jego możliwości?

Jak zapewne już wiesz, monitory eizo są niezbędnymi narzędziami dla projektantów. Nie tylko wyświetlają naszą pracę, ale także pomagają nam skupić się na wykonywanym zadaniu. Jeśli więc widzisz, że Twój monitor wyświetla dziwne kolory, czas zaktualizować specyfikacje!

Przypisz wartość do każdego piksela na ekranie

Po ustaleniu, jakie dane mają być wyświetlane i w jaki sposób, nadszedł czas na przypisanie wartości do każdego piksela. W tym celu na monitorze eizo przejdź do Ustawień i wybierz Wyświetlacz > Typ ekranu. Stamtąd wybierz opcję Szerokoekranowy lub Kanały grube i wybierz żądany rozmiar.

Każde z ustawień będzie miało nieco inny wpływ na wygląd i działanie monitora, dlatego warto eksperymentować, aż znajdziesz ustawienia, które najlepiej sprawdzą się w Twoim przypadku.

Wypróbuj różne kombinacje ustawień, aż znajdziesz tę, która jest dla Ciebie najlepsza

Aby upewnić się, że monitor eizo https://alstor.pl/produkty/monitory-medyczne-kalibracja-kontrola-jakosci-zarzadzanie/ działa prawidłowo, należy przełączać go między kilkoma różnymi ustawieniami. Można to osiągnąć, naciskając klawisz funkcyjny w lewym dolnym rogu klawiatury, a następnie wybierając kombinację tych klawiszy w celu przełączania między ustawieniami.

Kalibracja monitora eizo – eksperymentuj z kątami widzenia i jasnością

Gdy monitor działa już prawidłowo, czas dostosować obraz tak, aby lepiej odzwierciedlał sposób, w jaki postrzegasz rzeczywistość. Optymalne kąty widzenia mogą się różnić w zależności od wielu czynników, takich jak typ posiadanego monitora, odległość od ekranu oraz to, co jeszcze znajduje się na ekranie, na który użytkownik patrzy.

Jest to najważniejsza rzecz, jaką można zrobić podczas kalibracji monitora eizo, aby poprawić ogólny wygląd i wrażenie projektu.

Wnioski z kalibracji monitora eizo

Możesz podjąć kroki w celu poprawy dokładności monitora – jest to kalibracja monitora eizo. Czasami prosta korekta ustawień może zrobić ogromną różnicę, więc nie bój się pobrudzić sobie rąk i samemu naprawić kilka drobnych problemów!

About: techgeek