Jak poprawnie powinna być wydrukowana wizytówka?

Jeśli chodzi o drukowanie wizytówek, istnieje kilka typowych błędów, których należy unikać. Większość ludzi ma tendencję do drukowania za małych lub za dużych. Najczęstszym błędem jest zbyt mała wizytówka. Utrudnia to odbiorcy odczytanie i zapamiętanie Twoich informacji. Z drugiej strony mogą również wydrukować zbyt dużą wizytówkę. Utrudnia to przechowywanie karty w portfelu lub torebce.

Podstawowe rodzaje wizytówek to:

  • wizytówki firmowe
  • wizytówki reklamowe
  • wizytówki plastikowe
  • wizytówki z hot-stampingiem (wizytówki tłoczone na gorąco)

Na jakim papierze powinny być drukowane wizytówki?

Wizytówki https://www.copyshop.krakow.pl/oferta/wizytowki/ to pierwsze wrażenie, jakie dana osoba odnosi na Twój temat. Są niezbędnym narzędziem do reklamy siebie i swojej firmy. Rodzaj papieru, którego używasz do drukowania wizytówek, może również wpływać na wrażenie Twojej firmy. Rodzaj papieru:

  • Matowy: papier matowy nie odbija światła w jasny sposób. Nadaje się do projektów z dużą ilością tekstu, ponieważ nie wchłania atramentu, jak robi to błyszczący papier. Papier matowy jest również trwalszy niż papier błyszczący
  • Błyszczący: Błyszczący papier odbija światło w jasny sposób. Najlepiej zastosować go dla projektów wizytówek z dużą liczbą kolorów. 

Jak uatrakcyjnić wydruk wizytówek?

Wizytówki drukowane według projektu klienta można wzbogacić o dodatkowe elementy, które uatrakcyjnią jej wygląd. W procesie druku wizytówek można zastosować różne metody uszlachetniania druku. Jedną z nich jest uszlachetnianie za pomocą folii matowej lub folii błyszczącej.

Dzięki zastosowaniu folii matowej wizytówki są stonowane i bardzo miękkie. Jednocześnie będąc odporne na wszelkie zarysowania.

Gdy mamy do czynienia z uszlachetnianiem wizytówki folią błyszczącą, w efekcie otrzymujemy wizytówkę sztywną, która posiada żywsze kolory i jest bardziej jaskrawa.

About: techgeek