ładowarka do iphone

Jak wybrać najlepszą ładowarkę do iPhone’a?

Telefony Apple iPhone to jedne z najbardziej funkcjonalnych urządzeń, jakie znaleźć możemy na rynku. Jednak na nic zda się nawet najlepszy smartfon, kiedy zabraknie ładowarki, którą moglibyśmy go naładować. W sprzedaży znajdują się przeróżne ładowarki do iphone. Na którą z nich warto się zdecydować? Poniższy przewodnik ułatwi podjęcie decyzji i dopasowanie akcesorium do konkretnych potrzeb. 

Ładowarka iPhone – oryginalna vs zamiennik 

Jedną z kardynalnych decyzji, jakie przyjdzie nam podjąć podczas wyboru ładowarki do telefonu Apple, jest ta, polegająca na kupnie oryginalnego akcesorium lub zamiennika. Czy oryginalna ładowarka iphone to jedyny słuszny wybór? Korzystanie z oryginalnych akcesoriów producenta to oczywiście rekomendowane rozwiązanie. Pozwala ono zachować najwyższy poziom bezpieczeństwa zarówno dla urządzenia, jak i użytkownika. Oprócz jakości wykonania, w przypadku ładowarek Apple mamy do czynienia z zastosowaniem przez amerykańskie przedsiębiorstwo specjalnych chipów, pozwalających urządzeniu rozpoznać oryginalność podłączonego akcesorium. Jednak czy aby na pewno demonizowane zamienniki są aż tak niebezpieczne? Wybierając tańszą alternatywę, oczywiście możemy znaleźć wiele działających ładowarek do iPhone’a. Należy jednak zachować ostrożność, szczególnie w przypadku tanich produktów, które mogą uszkodzić nasz telefon, a nawet doprowadzić do wybuchu baterii. 

Akcesoria do ładowania iPhone’a na każdą okazję

Tradycyjna kostka zasilacza Apple, do której podłączany jest przewód Lightning nie jest jedyną metodą na to, aby naładować nasz smartfon. Jeżeli zależy nam na szybkim naładowaniu urządzenia, oczywistym wyborem będzie szybka ładowarka do iphone. Jednak wcale nie musimy ograniczać się do jej klasycznego wariantu. W ofercie firmy z Cupertino znalazło się ciekawe rozwiązanie, jakim jest ładowarka indukcyjna. Działająca w oparciu o rozwiązanie Apple MagSafe. Wygoda, stabilność oraz błyskawiczne uzupełnienie poziomu energii w smartfonie to główne zalety tej opcji ładowania. Jesteś posiadaczem iPhone’a oraz zegarka Apple Watch? W takim razie odpowiednim wyborem, który pozwoli Ci naładować oba urządzenia, będzie ładowarka Apple MagSafe Duo. To zarówno świetna ładowarka do iphone 11, jak i również innych iUrządzeń obsługujących standard Qi. Dodatkowo, dzięki kompaktowym rozmiarom, akcesoria te zabrać można ze sobą wszędzie.

Jak ładować telefon iPhone? 5 popularnych mitów 

Wybór odpowiedniej ładowarki do iphone to bardzo ważna kwestia. Jednak należy również pamiętać o prawidłowym sposobie ładowania. Właściwie przeprowadzony proces pozwoli nam wydłużyć czas życia baterii. Przez lata wokół metod ładowania akumulatorów w smartfonach narosło wiele mitów. Oto 5 najpopularniejszych z nich, które nie są prawdą: 

  • korzystanie z iPhone’a podczas ładowania nie wpływa negatywnie na telefon, ani nie stanowi niebezpieczeństwa dla użytkownika. Wystarczy korzystać z oryginalnych ładowarek Apple
  • Pamiętaj, aby od czasu do czasu dać odpocząć swojemu telefonowi. Nie słuchaj głosów osób, które zapewniają, że smartfony Apple mogą działać bez przerwy. Od czasu do czasu, warto wyłączyć urządzenie na noc
  • popularny mit o konieczności rozładowania baterii do końca przed jej naładowaniem należy włożyć między bajki. Współczesne akumulatory niezbyt dobrze znoszą pełne rozładowywanie
  • Prawdą jest, że skrajne temperatury, upały oraz mrozy, źle wpływają na baterię w smartfonach
  • Nie należy obawiać się zostawiania iPhone’a podpiętego do ładowarki na noc. Jeśli korzystamy z oryginalnych akcesoriów nic się nie stanie urządzeniu. 

Wybór idealnej ładowarki do iPhone to sprawa indywidualna. W ofercie firmy z Cupertino znaleźć można szeroki wybór modeli tego akcesorium, które pozwala uzupełnić poziom energii w akumulatorze w każdej sytuacji i w błyskawicznym tempie. 

About: techgeek