smartwatche

Jak wybrać smartwatch? Sprawdź przewodnik

Inteligentne zegarki zdobywają coraz większą popularność na rynku. Nie ma w tym nic dziwnego. Smartwatch o dobrych parametrach dostępny jest już w niskiej cenie. Jak wybrać zegarek dla siebie? Poniżej krótki poradnik, który pomoże wybrać odpowiedne urządzenie.

Co to jest smartwatch?

smartwatche

Czym właściwie charakteryzuje się inteligentny zegarek? Smartwatche z emanta.pl to urządzenia, które nie służą wyłącznie do pomiaru i prezentacji czasu. Są one uzupełnieniem smartfonu. Jedną z najpopularniejszych funkcji zegarka jest wyświetlanie powiadomień z telefonu na tarczy smartwatcha. Zegarek może również zawierać wiele innych przydatnych funkcji. Do nich można zaliczyć kompas, dyktafon, alarm, latarkę czy też GPS.

Jak wybrać zegarek dla siebie?

Jakie parametry ważne są podczas wyboru zegarka? Najważniejszym jest wielkość ekranu. Ma ona największy wpływ na komfort użytkowania zegarka. Najczęściej rynku znajdziemy zegarki o wielkości wyświetlacza od 1,3 cala do 1,7 cala. Popularne rodzaje wyświetlaczy to LCD, OLED i AMOLED. Smartwatch powinien być kompatybilny ze standardem Bluetooth, dzięki któremu zegarek będzie można połączyć ze smartfonem. Tanie smartwatche zazwyczaj nie posiadają czujnika NFC. Warto jednak zainwestować w zegarek z takim czujnikiem. Będzie on umożliwiał przeprowadzanie płatności bezgotówkowych w sklepach.

Zegarek zmierzy aktywność fizyczną

Smartwatch często używany jest do mierzenia aktywności fizycznej. Niektóre modele posiadają rozbudowane plany treningowe oraz wiele czujników umożliwiających pomiar tętna i innych podobnych danych. Jednak do aktywności fizycznej nie trzeba kupować drogiego zegarka. Dobrym rozwiązaniem mogą okazać się smartbandy, czyli opaski sportowe. Są one znacznie tańsze od przeciętnego smartwatcha. Smartband jest również znacznie bardziej wygodny w noszeniu ze względu na wagę i konstrukcję opaski. Pomimo niewielkich rozmiarów posiada jednak najbardziej potrzebne funkcjonalności do pomiaru aktywności sportowej.

About: techgeek