kontaktron-b-4s-satel-modul2-1500

Jak zamontować kontaktron magnetyczny? Czy takie rozwiązanie jest bezpieczne?

Kontaktrony magnetyczne są jednym z najpopularniejszych systemów zabezpieczeń. Istotnie czujniki magnetyczne do drzwi są bardzo tanie i łatwe w konserwacji, a jednocześnie zapewniają użytkownikom pożądany poziom bezpieczeństwa. Co więcej działają one czysto mechanicznie, wykorzystując jedynie właściwości pola magnetycznego, dzięki czemu są praktycznie bezawaryjnym rozwiązaniem. Jednak aby kontaktron magnetyczny mógł spełniać swoje zadanie, konieczny jest poprawny montaż urządzenia na zabezpieczanych drzwiach. Jak dokładnie to zrobić? Czy po takim montażu na pewno można cieszyć się bezpieczeństwem?

Jak zamontować czujnik magnetyczny do drzwi?

Montaż kontaktronu magnetycznego nie jest wielką filozofią, niemniej montujący musi pamiętać o kilku ważnych zasadach. Po pierwsze magnes trzeba koniecznie przytwierdzić do ruchomej części drzwi, podczas gdy kontaktron powinien znajdować się na nieruchomej. Ponadto obie części muszą być zamontowane w taki sposób aby po zamknięciu drzwi były możliwie jak najbliżej siebie. Kontaktrony z reguły są bardzo wrażliwe na zmiany pola magnetycznego, więc wystarczy umieścić je nawet o kilka milimetrów za daleko od magnesu aby nie działały. Poza tym należy dokładnie przestrzegać instrukcji dołączonej przez producenta urządzenia, ponieważ każdy czujnik magnetyczny może mieć nieco inne procedury montażowe.

Czy kontaktory magnetyczne do drzwi rzeczywiście zapewniają bezpieczeństwo?

Wiele osób podchodzi sceptycznie do zakupu czujnika magnetycznego. W końcu najtańsze modele potrafią kosztować zaledwie kilka złotych, więc czy to naprawdę możliwe, aby skutecznie chroniły przed włamaniami? Wbrew pozorom odpowiedź na to pytanie bez wątpienia jest twierdząca. Kontaktrony magnetyczne (zobacz takie modele) praktycznie nie pozostawiają złodziejom sposobu na otworzenie drzwi bez uruchamiania alarmu. Jednym z nich jest oczywiście zniszczenie urządzenia, jednak i na to jest rozwiązanie, ponieważ lepsze modele mają system uruchamiający alarm w przypadku naruszenia i częściowego uszkodzenia czujnika. Dzięki temu kontaktrony stosuje się nawet w bankach.

About: techgeek