Jaki procesor jest najlepszy do gier?

Profesor jest jednym z najważniejszych podzespołów każdego komputera, dlatego też warto postawić na wysokiej jakości sprzęt, który nie zawiedzie w najmniej spodziewanym momencie. Nowoczesne gry komputerowe mają bardzo duże wymagania, dlatego też warto mieć w blaszaku solidny procesor, dzięki któremu znacząco poprawi się komfort gry.

Jaki procesor do gier wybrać?

Osoby, które nie mają zielonego pojęcia, jaki procesor wybrać, powinny w pierwszej kolejności zwracać uwagę na liczbę rdzeni i wątków. Są to w chwili obecnej najważniejsze parametry, które najlepiej określają rzeczywiste możliwości procesora. Mało z graczy zdaje sobie jednak sprawę z tego, że większa liczba rdzeni nie zawsze musi oznaczać większą liczbę wątków. Najnowsze gry wymagają obsługi większej liczby wątków i szybkiego działania. W dzisiejszych czasach minimum dla graczy to procesory 4-rdzeniowe, które są w stanie jednocześnie obsłużyć 4 wątki. Im więcej rdzeni tym oczywiście większa cena, dlatego też warto poszukać idealnego kompromisu pomiędzy wydajnością, a ceną.

Pamięć podręczna

Pamięć podręczna to nic innego jak wbudowana pamięć procesora tzw. cache. Dostęp do tej pamięci jest błyskawiczny, dlatego też to właśnie w niej zapisywane są najważniejsze dane, które procesor obsługuje w pierwszej kolejności. Im więcej pamięci podręcznej, tym układ szybciej działa. Warto wspomnieć także i o tym, że pamięć podręczna podawana jest przez producentów w MB. Osoby, które nie wiedzą jaki procesor wybrać do najnowszych gier, powinny postawić na pamięć poziomu L4.

About: techgeek