Jakie głośniki przenośne wybrać?

Wraz z ogromnym rozwojem technologi komputerowej, rozwijają się także inne gałęzie techniki domowej, w tym również głośniki. Konsument nie jest już skazany na zwykłe przewodowe głośniki, ponieważ na rynku znaleźć można kilka wersji głośników przenośny, które umożliwiają słuchanie muzyki bez stałego połączenia przewodem ze źródłem dźwięku. Powstaje jednak pytanie, w jaki sposób transmitować dane do takiego głośnika?

Połączenie bluetooth

Najczęściej wybieranym sposobem na transmitowanie danych do głośnika, jest wybieranie przez producentów protokołu bluetooth. Poprzez połączenie tym sposobem głośników z telefon, telewizorem, czy też innym urządzeniem posiadającym moduł bluetooth, możliwe jest odważanie muzyki, lecz także dźwięków filmów czy też np. radia. Dodatkowo głośnik przenośny działający po bluetooth może być wyniesione poza obręb domu i działać np. na pikniku lub grillu.
Niestety ma jedną wadę w postaci nieco gorszego dźwięku pochodzącego z zakłóceń przesyłania sygnału.

Połączenie WiFi

Drugim sposobem na to, aby połączyć głośnik przenośny ze źródłem dźwięku, jest transmisja po lokalnej sieci Wi-Fi. Funkcja ta zapewnia możliwość transmitowania dźwięku po domowej sieci WiFi, dzięki czemu odbywa się to bez strat jakości, a dźwięk charakteryzuje się możliwie najlepszą jakością.
Oczywiści nie da się wyjść z takim przenośnym głośnikiem poza obręb mieszkania, ponieważ wraz z utratą połączenia z siecią przestanie od dostawać sygnał, a co za tym idzie, odtwarzać dźwięk muzyki lub filmów.

About: techgeek