Kalibrator kolorów – najważniejsze kwestie

Sprzęt kalibracyjny mierzy narzędzia projektowe i identyfikuje niedokładności specyficzne dla jasności i kontrastu urządzenia. Oprogramowanie kalibracyjne dostosowuje urządzenie, aby mogło odzwierciedlać te same kolory na wielu nośnikach. Urządzenia kalibracyjne osiągają to, dostosowując ustawienia narzędzi do wcześniej określonych standardów branżowych, bardziej znanych jako profile ICC. 

Dopasowanie kolorów do koloru bazowego, takiego jak kolor lub z jednego urządzenia do drugiego. Kalibracja kolorów jest szeroko stosowana w publikacjach drukowanych w celu wyświetlenia na ekranie dokładnej reprezentacji kolorów, które zostaną wydrukowane na papierze. 

Specyfika kalibracji kolorów

Kalibrator kolorów może być używany do zmniejszania zmęczenia oczu, dostosowując kolory ekranu do naturalnych. Może odfiltrować intensywne kolory wytwarzane przez telefon. Funkcje takie jak nocna zmiana mogą również złagodzić podrażnienie oczu i pomóc w dobrym śnie. 

Przed rozpoczęciem procesu pozwól monitorowi rozgrzać się przez około trzydzieści minut. Unikaj bezpośredniego światła na monitorze i upewnij się, że warunki oświetlenia otoczenia są podobne do tych, które występują podczas dostosowywania kolorów w pracy. 

Podsumowanie

Profesjonalni koloryści zalecają kalibrację wyświetlaczy co najmniej raz w miesiącu, aby zapewnić spójność kolorów, zwłaszcza gdy monitor ulega degradacji, a jego kolory zmieniają się w czasie.

Inni twierdzą, że technologia rozwinęła się do tego stopnia, że kolor na wszystkich urządzeniach jest zasadniczo wystarczająco dobry.

Jeśli dokładny kolor nie jest Twoim najwyższym priorytetem, możesz przetestować swoje filmy na kilku różnych urządzeniach, aby upewnić się, że nic nie jest drastycznie złe. Jeśli dokładność kolorów nie jest dla Ciebie najwyższym priorytetem, zawsze możesz grać bezpiecznie, unikając poważnych korekt kolorów. 

About: techgeek