drukarki laserowe kolorowe

Kolorowe drukarki laserowe do domu i firmy

Drukarki laserowe to urządzenia przeznaczone do drukowania zdjęć i dokumentów. Działają znacznie szybciej niż tradycyjne drukarki atramentowe, chociaż te ostatnie, wykorzystujące już najnowsze technologie, znacznie przyspieszyły swoje działanie. Wydruki dokonywane za pomocą drukarek laserowych są cały czas znacznie trwalsze i charakteryzują się lepszą jakością druku. 

Możliwości drukarki laserowej

Drukarka laserowa od początku swojej historii fascynowała przede wszystkim szybkością swojej pracy. Pierwsza drukarka laserowa została skonstruowana w 1971r., była tak ogromna, że zajmowała całe pomieszczenie, ale drukowała 120 stron na minutę. To wynik, który dla wielu producentów jest cały czas odnośnikiem zaawansowanej technologii. 

Urządzenia te były również wówczas i jeszcze bardzo długo niezwykle drogie. Dzisiaj ich cena jest na tyle optymalna, że każdy posiadacz komputera może sobie na nie pozwolić. Cena drukarki jest wprost proporcjonalna do tempa jej działania. Najtańsze z nich obecne na rynku drukują ok. 20 stron na minutę i chociaż nie jest to najbardziej imponujący wynik to z pewnością dla domowych użytkowników i niejednego małego średniego przedsiębiorstwa jest wystarczający. 

Jak wybrać odpowiednią drukarkę laserową z kolorowym wydrukiem?

Wybierając optymalną drukarkę do domu czy przedsiębiorstwa trzeba zwrócić uwagę na kilka jej elementów. Jednym z nich jest format papieru, podstawowy to A4, ale np. w przedsiębiorstwie często potrzebny jest większy wydruk. Równie istotny jest koszt eksploatacji drukarek laserowych kolorowych, czyli koszt tonerów, które wymienia się zgodnie z licznikiem zużycia (sprawdź szczegóły tutaj). Ważnym kryterium wyboru laserowej drukarki jest jej wydajność. Dla ucznia czy studenta nie ma ona wielkiego znaczenia, ale w przedsiębiorstwie już tak. Na koniec oczywiście barwa druku, kolorowa czy monochromatyczna. 

About: techgeek