apple watch se

Który Apple Watch wybrać — porównanie modeli Series 7 i SE

We wrześniu 2021 roku Apple zaprezentowało nowy smartwatch z większym ekranem, szybszym ładowaniem i poprawioną wytrzymałością. Premiera nastąpiła rok po wydaniu w 2020 roku budżetowej wersji Apple Watch SE, który jest uważany za młodszą wersję Apple Watch 6. Te smartwatche wyszły w odstępie roku i mają wiele tych samych funkcji, więc nadszedł czas, aby dowiedzieć się, która wersja smartwatcha będzie działać najlepiej dla Ciebie.

Wspólne cechy projektu

Na pierwszy rzut oka wydaje się, że smartwatch otrzymał ten sam design, ale po bliższym przyjrzeniu się możemy zauważyć, że nowszy charakteryzuje się bardziej zaokrąglonymi krawędziami i większym ekranem. Po lewej stronie Apple Watch 7 znajduje się pojedyncza kratka głośnika zamiast dwóch, a ogólny wygląd urządzenia został podrasowany. Apple Watch Series 7 występuje w rozmiarach: 41 mm i 45 mm, czyli o 1 mm większy od modelu SE. Zegarek dostępny jest w różnych kolorach obudowy. Apple Watch SE jest dostępny w kolorze kosmicznej szarości, złota i srebra, natomiast wersja 7 jest dostępna w kolorze zielonym, niebieskim, shining star, dark night i czerwonym.

Wysoka trwałość

Jeśli chodzi o trwałość, to nowszy smartwatch jest solidniejszy. Jego ekran otrzymał ochronę przed wyszczerbieniami, uderzeniami i zarysowaniami: nowe kryształy są twardsze, a samo szkło jest teraz o 50% grubsze niż w Apple Watch SE. Apple Watch Series 7 jest teraz odporny na pył IP6X, dzięki czemu jest bardziej wytrzymały na użytkowanie na plaży lub na pustyni. Seria 7, podobnie jak SE, może pochwalić się wodoodporną obudową, co pozwoli na pływanie z akcesorium w morzu lub basenie.

Różne rozmiary ekranu

Wyświetlacz to jedna z głównych różnic pomiędzy Apple Watch Series 7 a modelem SE. Budżetowa wersja zegarka ma obramowanie wokół wyświetlacza o grubości 3,0 mm, podczas gdy Series 7 ma je zredukowane do 1,7 mm. Powierzchnia wyświetlacza nowego produktu jest o prawie 20 procent większa niż w przypadku SE. Dzięki większemu ekranowi Apple Watch Series 7 wyświetla więcej informacji. Są dwie dodatkowe powiększone czcionki i nowa klawiatura, która ułatwia sterowanie smartwatchem. W Watch Series 7 dostępne są już dwie nowe tarcze zegarka, zaprojektowane specjalnie dla dużego wyświetlacza i subtelnych obramowań.

Oba modele posiadają ekrany Retina LTPO OLED o maksymalnej jasności 1000 1cd/1m2. Nowość wprowadza jednak funkcja zawsze włączonego wyświetlacza: zawsze możesz zobaczyć tarczę zegarka bez podnoszenia nadgarstka. Aby obejrzeć Watch SE, trzeba podnieść nadgarstek lub dotknąć ekranu, by ten się podświetlił.

apple watch se

Szybkie ładowanie

Oba modele mają tę samą metodę ładowania, ale szybkość ładowania jest inna. I nie chodzi tylko o przewód, ale o technologię szybkiego ładowania, która jest nowa. Apple Watch Series 7 zostanie naładowany w 80% w zaledwie 45 minut, natomiast model SE w 100% w zaledwie półtorej godziny. Już osiem minut ładowania zapewni osiem godzin śledzenia snu z Series 7.

Czas pracy na baterii jest w obu modelach dość zbliżony i wyniesie około 18 godzin. Jeśli zdajesz sobie sprawę, że nie masz zbyt wiele czasu na ładowanie swojego Apple Watch w ciągu dnia, to szybszy czas ładowania Series 7 może być dla Ciebie ważnym powodem do wyboru nowego modelu.

About: techgeek