Laptopy HP – komputery przenośne dla każdego

Znalezienie porządnego laptopa w rozsądnej cenie jest dużym wyzwaniem nie tylko dla osób, które nie znają się na sprzęcie IT, ale również dla zagorzałych miłośników komputerów przenośnych. Porządne laptopy HP doskonale sprawdzą się nie tylko w biurze, ale również do domowego użytku, dlatego też warto postawić na solidny sprzęt.

Jakie podzespoły są ważne?

Jeżeli chodzi o laptopy HP to w pierwszej kolejności warto sprawdzić procesor, który jest sercem każdego komputera przenośnego. W dzisiejszych czasach najczęściej można spotkać procesory Intel Core i3, i5 i i7, które zaspokoją oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Procesory trzeciej i czwartej generacji mogą pochwalić się najlepszym kompromisem pomiędzy wysoką wydajnością i przystępną ceną. Porządne laptopy HP muszą mieć także solidną kartę graficzną. W najtańszych modelach stosuje się przeważnie zintegrowane karty graficzne, dlatego też należy omijać je szerokim łukiem. Najbardziej wymagający użytkownicy powinni postawić na karty graficzne od firmy AMD, które w swojej cenie i w swojej klasie nie mają sobie równych.

Dysk w komputerach przenośnych

W laptopach HP ogromną rolę odgrywa także dysk twardy. W droższych modelach jak łatwo się domyśleć można znaleźć niezawodne dyski SSD, dzięki którym praca jest bardzo szybka i niesłychanie komfortowa. Osoby, które chcą nieco zaoszczędzić na sprzęcie mogą pozwolić sobie na zakup dysków twardych opartych na tradycyjnych talerzach. Warto zadbać o to, aby pojemność dysku przekraczała 500 GB.

About: techgeek