wideodomofon

Nowoczesny i bezpieczny dom, czyli możliwości wideodomofonu

Bezpieczeństwo domu i jego mieszkańców zawsze powinno stać na najważniejszym miejscu. W dobie szybkiego rozwoju technologicznego istnieje możliwość skutecznego zabezpieczenia wszelkiego rodzaju nieruchomości, instalując m.in. wideodomofony. Szczególnie, że obecnie ich ceny nie są już tak wysokie, jak jeszcze 10 lat temu.

Zasada działania wideodomofonu

wideodomofonWideodomofon np. taki https://sklep.gkpge.pl/wideodomofon tym różni się od klasycznych domofonów, że nie tylko daje możliwość usłyszenia osoby, stojącej przed wejściem, ale również jej zobaczenia. Urządzenie składa się z dwóch kompatybilnych modułów. Pierwszym z nich jest panel zewnętrzny, zbudowany z kamery, głośnika oraz mikrofonu. Natomiast drugi to panel umieszczany wewnątrz budynku. Ten moduł zamiast kamery posiada wyświetlacz, który uruchamia się automatycznie po naciśnięciu dzwonka. Osoby, które posiadają duże domy mogą zainstalować kilka paneli wewnętrznych w różnych pomieszczeniach.

Możliwości nowoczesnych wideodomofonów

Innowacje technologiczne w wideodomofonach pozwalają na obserwację otoczenia posesji nie tylko w momencie, kiedy ktoś naciśnie dzwonek przy wejściu. Kamerę można uruchamiać samodzielnie w dowolnym momencie. Ponadto producenci tych urządzeń oferują dodatkowe opcje, np. kamerę noktowizyjną, umożliwiającą podgląd wejścia w nocy, lub kamerkę z czujnikiem ruchu. Innymi, ciekawymi udogodnieniami w wideodomofonach są rejestratory obrazu oraz czytniki linii papilarnych.

About: techgeek