Nowy laptop Lenovo, czyli tanio i mobilnie

Wejście na rynek dużej liczby urządzeń mobilnych sprawiło, że wzrost sprzedaży dużych, wydajnych laptopów stanął pod znakiem zapytania. Mimo to, między innymi Lenovo wprowadziło nową serię tanich laptopów, które mają się sprawdzić do zastosowań mobilnych.

Mały i mobilny

Nowa seria laptopów Lenovo nie należy do gigantów. Wręcz przeciwnie, są to urządzenia o dość małym ekranie, którego średnica nie przekracza 12 cali. Z drugiej strony, tak niewielki rozmiar sprawdzi się wszędzie tam, gdzie nie ma dostępu do bieżącej energii elektrycznej (o tym później), bądź też nie ma zbyt dużo miejsca.

Bateria, czyli mocne serce urządzenia

Każdy, mobilny laptop Lenovo posiada dość pojemną baterię, która w trybie maksymalnej oszczędności energii utrzymuje urządzenie przy życiu nawet przez kilkanaście godzin. I choć produkty innych marek (np. Kiano) mogły poszczycić się większą pojemnością, to jednak urządzenia Lenovo charakteryzują się i tak większą sprawnością i bezawaryjnością.

Internet i pamięć

Niestety, nowoczesne i mobilne laptopy Lenovo z At-Outlet nie sprawdzają się zwłaszcza w przypadku oglądania filmów HD, lub – co gorsza – przeglądania rozbudowanych witryn www. Pewną wadą jest też pamięć, która teoretycznie potrafi zapisać nawet 64 GB danych. I choć jak na warunki mobilne wygląda to całkiem przyzwoicie, to jednak w praktyce, po zainstalowaniu systemu operacyjnego wynik ten jest znacznie słabszy.

Podsumowując, laptopy marki Lenovo przeznaczone do zadań mobilnych to rozwiązanie ciekawe i jak najbardziej trafne, choć w niektórych obszarach mogłoby ono ulec drobnej poprawie.

About: techgeek