Skaner z podajnikiem – najważniejsze informacje

Skaner fotograficzny, znany również jako digitizer, to urządzenie, które przekształca wydrukowane obrazy w dane cyfrowe i zapisuje zdjęcia, stąd nazwa. Mają dwa typy: skanery płaskie i ten ostatni skaner fotograficzny z podajnikiem.

Skaner płaski wykorzystuje ręczną metodę wprowadzania do skanowania obrazów, podczas gdy skaner fotograficzny z podajnikiem może być załadowany stosem zdjęć do skanowania. Te załadowane obrazy są następnie skanowane, pojedynczo. W urządzeniu płaskim istnieje prawdopodobieństwo wystąpienia błędu ludzkiego, na przykład nieprawidłowego lub odwróconego obrazu.

Skaner fotograficzny

Skaner fotograficzny https://alstor.pl/katalog-produktow/skanery-do-grup-roboczych/ z podajnikiem przypomina bardziej drukarkę z tacą papieru, a mniej skaner obrazów. Oprócz tego, że jest automatyczny, jest kompaktowy i ma wiele funkcji, których nie można zignorować. Jest łatwy w użyciu i obsłudze. Wszystko, co musisz zrobić, to spakować obrazy i załadować je do zasobnika podajnika.

Nawet laik może załadować tacę z podajnikiem, więc nie musisz nawet układać obrazów we właściwy sposób. Obraz umieszczony w niewłaściwy sposób jest automatycznie korygowany w pamięci cyfrowej. Ponadto lista instrukcji jest naklejona na niego na wypadek, gdybyś potrzebował pomocy lub musiał zrozumieć różne przyciski.

Podsumowanie

Skaner z podajnikiem jest lekki, waży tylko około 3-4 kg. Dlatego można go łatwo przenosić z miejsca na miejsce przy znacznie mniejszym wysiłku. Zastosowane w nim szkło zostaje zastąpione przezroczystą plastikową płytką, która dodatkowo zmniejsza wagę. 

Wierność kolorów to dokładność tych samych kolorów obrazu. Wierność kolorów skanera fotograficznego z podajnikiem zapewnia krystalicznie czyste granice między światłami i ciemnościami. W związku z tym są one w stanie odróżnić 16 milionów kolorów, tworząc dynamiczne kopie cyfrowe.

About: techgeek