Wydajny laptop do 1000 dla graczy

Na półkach sklepowych można znaleźć bardzo wiele porządnych laptopów, które zaspokoją oczekiwania nawet najbardziej wymagających graczy. Wpływ na wydajność danego urządzenia ma nie tylko zamontowany procesor i karta graficzna, ale również wiele innych podzespołów o których należy zawsze pamiętać. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla tych osób, które chcą kupić mocny laptop do 1000zł na którym bez żadnego większego problemu będzie można odpalić najnowsze gry.

Jakie wady i zalety mają laptopy do 1000zł

Największą zaletą laptopów gamingowych jest oczywiście mobilność, dzięki czemu w swoje ulubione gry można pograć w każdym miejscu. Do zalet należy zaliczyć także energooszczędność i to, że zajmują bardzo niewiele miejsca. Jeżeli chodzi o wady, to pamiętać należy o tym, że laptop do 1000zł rzadko kiedy będzie można modernizować. Dla wielu użytkowników wadą laptopów gamingowych jest wysoka cena zwłaszcza, jak weźmie się pod uwagę stacjonarne komputery. Na szczęście w przypadku laptopów nie ma potrzeby dokupywania monitora, klawiatury, głośników i myszki.

Dobra karta graficzna

Laptop do 1000zł, który ma odpalić najnowsze gry koniecznie musi być wyposażony w mocną kartę graficzną. Nowe jednostki GPU bardzo często korzystają z pamięci typu GDDR5, dlatego też warto postawić przynajmniej na 4 GB. Przy wyborze karty graficznej warto zwrócić uwagę także na częstotliwość taktowania. Standardem w dzisiejszych czasach są karty z wartością od 7000 MHz. Ostatnim parametrem na który należy zwrócić uwagę jest częstotliwość taktowania rdzenia. W porządnych kartach graficznych wartość ta powinna oscylować w granicy 1500-1600 MHz w trybie bazowym.

About: techgeek