Elektroniczne gadżety dla biegaczy

Choć bieganie samo w sobie jest niezwykle przyjemne i bardzo absorbujące, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby ten czas spędzany na pokonywaniu kolejnych kilometrów jeszcze bardziej uprzyjemnić, a może nawet nieco usprawnić pod sportowym katem widzenia. Bardzo efektywnie można to zrealizować dzięki kilku ciekawym gadżetom elektronicznym dla biegaczy.

Muzyka to miód dla duszy

 

Każdy uprawiający sport wie, że muzyka podczas treningu potrafi zdziałać cuda jeśli chodzi o nastawienie do treningu, motywacje i wykrzesywane siły. Dlatego tak często używane są podczas biegania odtwarzacze muzyki z przyczepianych do rąk smarfonów. Niestety takie uchwyty często bardzo mocno przylegają do ręki, aby utrzymać ciężki i duży smartfon w bezpiecznej pozycji. Dla wielu osób jest to zwyczajnie niewygodne rozwiązanie.

Dlatego też bardzo polecane są oddzielne odtwarzacze muzyki, które wielkością nie przekraczają często zwykłego guzika i wpinane są na skraj koszulki lub spodenek, stając się całkowicie niewyczuwalne podczas treningu.

Monitorowanie treningu

 

Innym bardzo ciekawym gadżetem elektronicznym dla biegaczy są tzw. smartbandy, czyli opaski na rękę monitorujące prace sera i przebieg treningu.

Wśród takich urządzeń zdecydowanie warto jest polecić xiaomi mi band 2 (https://www.sferis.pl/opaska-sportowe-xiaomi-miband-2-p529534), który oprócz genialnych wręcz właściwości technicznych, charakteryzuje się również bardzo atrakcyjną ceną, czyniąc to urządzenie zdecydowanym liderem rynku

Dodatkowo nadmienić należy, że xiaomi mi band 2 jako jeden z niewielu tego typu urządzeń posiada pełną wodoodporność i kompatybilność ze wszystkimi smartfonami, co powoduje, że jego używanie staje się jeszcze bardziej wygodne.

 

A może coś bardziej zaawansowanego?

 

Jeśli jednak komuś taka zwykła opaska nie wystarcza, polecane jest zakupienie zegarka z GPS, który to zegarek oprócz wszystkich funkcji opaski, będzie posiadał również znacznie bardziej zaawansowane odczyty, które możliwe będą dzięki stałemu odbieraniu sygnału GPS. Niestety takie urządzenie charakteryzuje się o wiele wyższą ceną.

About: techgeek