Na co powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze hulajnogi elektrycznej?

Po latach do łask powróciły hulajnogi. Są to jednak hulajnogi w nowocześniejszej odsłonie, czyli z napędem elektrycznym. Jedni uważają je jako dobrą formę rozrywki i rekreacji, innym natomiast służy jako środek transportu, który pozwoli codziennie dojechać do pracy bądź szkoły. Hulajnoga przeznaczona jest dla osób w różnym wieku, więc warto się zorientować czy wybierzemy odpowiedni dla nas model.

Poniżej przedstawiam kilka ważnych cech, na które warto zwrócić uwagę kupując hulajnogę elektryczną.

SILNIK HULAJNOGI


Korzystając z hulajnogi elektrycznej to silnik będzie decydował o tym z jaką prędkością będziemy się poruszali. Jeżeli nie chcemy rejestrować naszej hulajnogi musimy kupić hulajnogę z silnikiem do 250 W, który pozwoli na jazdę z prędkości 25 km/h.

KOŁA


Koła mogą się różnić średnicą (wielkością) oraz stopniem twardości. Są bardzo ważnym elementem hulajnogi, ponieważ w dużej mierze decydują o komforcie jazdy. Twarde koła przeznaczone są dla osób, które preferują tzw „jazdę agresywną” np. na rampie. Bardzo wolno się zużywają, posiadają one jednak słabą przyczepność. Najszybciej ścierają się miękkie koła, ale zapewniają odpowiedni komfort jazdy i dobrą przyczepność. Sprawdzą się świetnie dla osób początkujących do rekreacyjnej jazdy. W sklepach można również znaleźć hulajnogi z kołami średnio twardymi, które łączą zalety kół twardych i miękkich.

WYMIARY HULAJNOGI


Rozróżniamy dwa modele hulajnogi: dla najmłodszych oraz dla dorosłych. Hulajnogi dla dzieci posiadają często 3 lub 4 koła zamiast 2.
Jeżeli kupujemy hulajnogę przez internet zwróćmy uwagę na opis produktu, natomiast w sklepie stacjonarnym po prostu przymierzmy hulajnogę.

About: techgeek